Antwort Co je merino fleece? Weitere Antworten – Co je materiál merino

Co je merino fleece?
Merino je jemná ovčí vlna, která pochází z plemene ovce domácí, která je známá právě jako Merino. Ovečky Merino se rozšířily do zemí jako Austrálie a na Nový Zéland, odkud pochází majorita současné světové produkce. Další producenti jsou třeba Argentina, Jižní Afrika, Tanzánie a další.Letní merino: nosíme celý rok – v zimě jako 1. podvlékací vrstvu, v létě jako vrstvu jedinou. Zimní merino: nosíme od chladných podzimních dní až do jara. Nosíme buď rovnou na kůži nebo vrstvíme na tenké merino.Zašít nebo zaštupovat dírku jemnou, neškrábavou nití. Přišít záplaty na prodřená místa – typicky kolena. Aplikace z vařené vlny není potřeba obšívat – netřepí se. Na kolena a drobné dírky lze záplaty z vařené vlny buď našít, nebo přilepit textilním lepidlem (zakoupíte v galanterii).

Jak prát merino triko : Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Poté jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, nejlépe na ručníku.

Kdy pouzit merino

Vhodné na méně potivější sporty a na léto. Kombinace se syntetikou dává smysl v ohledu k odolnosti a životnosti, ale také k funkčnosti. Často se používá jako dvouvrstvé prádlo, kdy na těle máte syntetiku, která dobře odvede pot do horní vrstvy merina, která hřeje a absorbuje vlhkost.

Jak poznat merino : 7 kroků jak poznat merino vlnu

  1. Unikátní vlastnosti merino vlny běžná vlna postrádá.
  2. Pokud si vlněné oblečení kupujete, hledejte cedulku, která dle platných zákonů musí obsahovat informace o složení výrobku.
  3. Jestliže držíte vlněné oblečení v ruce, snadno merino vlnu od té běžné rozeznáte.

Merino není záležitost jen pro jednu sezónu

Merino oblečení rozlišujeme podle gramáže a je zvykem ho označovat podle ročního období – rozlišujeme merino oblečení letní, zimní a celoroční. Neznamená to však, že by merino nebylo použitelné i v jiná roční období. Naopak, většinu merina využijete téměř po celý rok.

7 kroků jak poznat merino vlnu

  1. Brýle do obchodu s sebou: čtěte etiketu.
  2. Merino vlna je jemná.
  3. Merino vlna je měkká.
  4. Merino vlna má svou vůni.
  5. Merino vlna v zimě hřeje a v létě se nezapaří.
  6. Kupujte merino výrobky od certifikovaných prodejců.
  7. Merino vlna je dražší

Jak funguje merino

Během ní probíhají dva různé chemické děje: merino buď vlhkost z pokožky odvádí a vydává do okolního prostředí, k čemuž spotřebovává energii, a tím pokožku ochlazuje. Nebo naopak vlhkost absorbuje, čímž dojde k uvolnění tepla, a vlna tak svého nositele zahřívá.Perte na 30°C, maximálně 40°Cv programu na vlnu. Ideálně oblečení otočte naruby (to je dobré i jako prevence před žmolkováním). Overaly perte naruby vždy, navíc nezapomínejte zapnout zip, aby vám při praní nepoškodil oblečení. Nepoužívejte aviváž – ta totiž znehodnocuje funkční vlastnosti prádla.Merino vlna je dokonalá vlna, tenká a měkká, pocházející z prastarého horského plemene ovcí. Ovce Merino pocházejí pravděpodobně ze severní Afriky, odkud se dostaly v průběhu středověku do Španělska.

používejte prací prostředky výhradně určené pro vlnu (dostupné běžně v prodeji nebo speciální, ekologické). Doporučujeme v rámci údržby impregnovat lanolinem (lanolin = vlnotuk), pro zvýšení vlně přirozené ochranné bariéry. perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní.

Jak nosit merino overal : Letní merino se dobře hodí k celoročnímu použití jako spodní oděv, v létě pak jako jediná vrstva. V chladu vám zajistí výborný tepelný komfort a jeho funkční vlastnosti vás pomohou udržet v suchu, k zahřátí slouží další vrstvy oblečení.

Jak vyprat merino svetr : perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní. není nutné prát po každém použití, postačuje větrání. Výhodou oblečení z vlny merino je, že po denním nošení stačí "přes noc" vyvěsit a dá se nosit dále, proto je tak oblíbené zejména pro několikadenní a týdenní outdoorové aktivity a cestování.

Jak prát merino overal

Všeobecně merino oblečení doporučujeme prát na 30°C, maximálně na 40°C. Vlna nemá ráda střídání teplot a teploty vyšší, než 40°C. Ideálně oblečení otoč naruby, zabráníš tak žmolkům na oblečení. Nikdy nepoužívej aviváž a ždímej na nízké otáčky (maximálně 800).

Perte na 30°C, maximálně 40°Cv programu na vlnu. Ideálně oblečení otočte naruby (to je dobré i jako prevence před žmolkováním). Overaly perte naruby vždy, navíc nezapomínejte zapnout zip, aby vám při praní nepoškodil oblečení. Nepoužívejte aviváž – ta totiž znehodnocuje funkční vlastnosti prádla.