Antwort Co je materiál Viton? Weitere Antworten – Co je materiál FPM

Co je materiál Viton?
Fluorovodíkové kaučuky neboli FKM patří mezi fluorouhlovodíkové fluoroelastomerní materiály podle mezinárodního standardu ASTM D1418, zatímco jako FPM jsou nazývány standardem ISO 1629. Běžně jsou nazývány jako fluorkaučuky. Všechny FKM obsahují vinylidenfluorid jako monomerní jednotku.NBR – ( Nitril Butadien Rubber) jsou to pryže odolávající ropným produktům. Teplotní odolnost je v rozsahu -30°C/+100°C.Zkratka EPDM představuje směs Etylen-propylen-dienového kaučuku. Tento syntetický kaučuk se vyznačuje vysokou odolností proti stárnutí, nepříznivým povětrnostním vlivům, teplu, ozónu či chemikáliím. Jedná se o velice kvalitní těsnící materiál.

Co je těsnění EPDM : Tento materiál se používá na celoobvodové těsnění plastových oken. Má vysokou odolnost proti stárnutí a povětrnostním vlivům. Dokáže dobře těsnit po několik desítek let. Naopak běžné těsnění brzy praská a ztrácí pružnost.

Co je EPDM pryž

Pryž do nepohody s velmi dobrými fyzikálními i mechanickými vlastnostmi – odolností vůči povětrnostním vlivům, ozónu, UV záření, vysokým teplotám, mnohým chemikáliím a navíc s velkou pružností – to je EPDM.

Proč praská těsnění pod hlavou : K poškození těsnění může dojít hned několika způsoby. Nejčastější příčinnou je přehřátí motoru bez ohledu na jeho příčinu. Těsnění neprospívá ani vytáčení studeného motoru či jízda s nezahřátým motorem v režimu vysokého zatížení. Důležitá je také pravidelná výměna a používání výrobcem předepsané chladicí kapaliny.

Cena nového těsnění není vysoká. Na trhu tento komponent dnes nabízejí různí výrobci, a cena samotné součástky se pohybuje od 500 do 1500 Kč. Nejkvalitnější produkty pro výkonná auta mohou být ještě o něco dražší. Vysoká však může být cena za demontáž a opětovnou montáž soustavy hlavy válců.

Jak často se těsnění pod hlavou válce mění, nelze povšechně říct. Závisí to na konstrukci motoru a podmínek používání vozu. Některá auta mají i po více než 150.000 kilometrech ještě původní těsnění. Jakmile se hlava válců odmontuje, musí se dát pod hlavu nové těsnění.

Jak dlouho vydrzi Praskle těsnění pod hlavou

To se naštěstí ani zdaleka netýká většiny řidičů, protože než takové těsnění praskne, bývá nutné najet přibližně 150 až 200 000 km. Samotné poškození však není až tak snadné rozpoznat, protože existuje sice celá řada symptomů, které ale jen mlhavě ukazují na tento komponent.Cenově tak výměna hlavového těsnění běžně vychází tak na deset až dvanáct tisíc korun podle motoru a servisu. Jak se mění auta a zvyšuje technická úroveň pohonných jednotek, procházejí vývojem také jejich závady.K poškození těsnění může dojít hned několika způsoby. Nejčastější příčinnou je přehřátí motoru bez ohledu na jeho příčinu. Těsnění neprospívá ani vytáčení studeného motoru či jízda s nezahřátým motorem v režimu vysokého zatížení. Důležitá je také pravidelná výměna a používání výrobcem předepsané chladicí kapaliny.

Prasklé těsnění pod hlavou válců se následně projeví sníženým výkonem motoru, zvýšenou spotřebou chladiva a paliva, a zvláštními zvuky vycházejícími z výfuku. Tyto příznaky si řidič všimne poměrně snadno. Netřeba je ignorovat a je vhodné co nejdříve zajet do autoservisu.