Antwort Co je lepší gel nebo prášek na praní? Weitere Antworten – Co je nejlepší na praní
Sypký prací prášek si poradí i se silně znečištěným prádlem
Využívejte je ve chvíli, kdy potřebujete vyprat opravdu silně znečištěné prádlo, jako jsou pracovní oděvy, utěrky apod. Díky bělicím prostředkům, které obsahují, odstraní z oděvů odolné skvrny od kávy, vína apod. Jsou také ideální na praní bílého prádla.Kapsli je třeba umístit jako první před praním prádla v dolní části bubnu pračky na zadní straně. Takto dostane kapsle možnost se ve vodě rozpustit úplně. Vložíme-li ji nahoru na oblečení nebo mezi oblečení, není jisté, že se voda dostane do kapsle tak, aby se vytvořil roztok.Filtrování
- Ariel.
- Persil.
- Bonux.
- Waschkönig.
- Jelen.
- Lenor.
- Rex.
- Nikwax.
Co použít místo prášku na praní : Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky. Pokud nechcete plýtvat gelem nebo mýdlem, pak si připravte jednoduchý prací gel. Stačí v horké vodě rozmíchat vrchovatou lžíci nastrouhaného mýdla a sodu.
Co nedávat do pračky
Jaké věci rozhodně nepatří do pračky
- Paměťová pěna. I když polštáře z ní vyrobené prostě jednou za čas potřebují vyprat, není moudré dávat je do pračky.
- Zvířecí chlupy.
- Podprsenky.
- Cokoliv s hořlavými skvrnami.
- Krajka, vyšívání, zdobení
- Extra velké věci.
- Vlna, samet, kašmír.
Na co je prací gel : Gely – neboli tekuté prací prostředky jsou skvělou volbou pro praní barevného a tmavého prádla. Udržují zářivost barev. Poradí si s běžnými nečistotami a potem. Pokud s jejich pomocí chcete vyprat odolnější skvrny, budete muset pravděpodobně prádlo nejprve předeprat.
Kolik prášku a gelu Pro plnou pračku běžně zašpiněného prádla, na kterém nejsou žádné mimořádně odolné skvrny, vám postačí 100 g běžného pracího prášku. Pokud však budete prát s novým práškem Persil Expert, který je koncentrovaný, postačí vám pouze 80g!
U pracích gelů je dávka v rozsahu od 70 ml do 110 ml (podle stupně znečištění a koncentrace účinné látky). Dodržujte také typ pracího prostředku na určité materiály. Vlnu perte jen v prostředcích na vlnu. Stejně tak byste neměli dlouhodobě prát tmavé prádlo prostředkem na bílé.
Jak vybělit prádlo bez chemie
Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.Jak prát bílé prádlo Tyhle zásady je třeba dodržovat!
- Používejte pouze prací gely, kapsle nebo prací prášky určené na bílé prádlo.
- Do pračky vložte pouze čistě bílé prádlo a nepřeplňujte buben.
- Bílé prádlo perte minimálně na 60 °C.
- Pravidelně čistěte pračku od vodního kamene, který může být příčinou zašednutí prádla.
Pro intenzivnější vůni můžete použít i aviváž, nebo třeba vonné perličky. Kuličky se dávají přímo do bubnu, kde se z nich během praní uvolňuje vůně.
Velkým pomocníkem při umývání pračky je ocet – nalijte ho trochu před praním do nádobky na aviváž. O pračku tak pečujete preventivně při každém praní. A žádný strach – na vůni prádla to nemá vliv. Náš tip: Pokud máte doma příliš tvrdou vodu, usazuje se v pračce ve velkém také vodní kámen.
Co nepatri do pračky : Jaké věci rozhodně nepatří do pračky
- Paměťová pěna. I když polštáře z ní vyrobené prostě jednou za čas potřebují vyprat, není moudré dávat je do pračky.
- Zvířecí chlupy.
- Podprsenky.
- Cokoliv s hořlavými skvrnami.
- Krajka, vyšívání, zdobení
- Extra velké věci.
- Vlna, samet, kašmír.
Co neprat v pračce : Neprat – prádlo nelze prát, a to ani v pračce, ani ručně. Prát do x °C – prádlo lze prát na běžný program s maximální teplotou uvedenou v symbolu vaničky. Jemné praní na určitou teplotu – při nastavení jemného programu zvolte teplotu uvedenou v symbolu vaničky.
Jak použít gel na praní
Gely mají rychlou rozpustnost, a proto se hodí na praní při krátkých programech. Gel je lepší na barevné „jednodenní“, tedy minimálně špinavé prádlo, nebo prádlo ze speciálních materiálů. Praní pomocí gelu nepotřebuje vysokou teplotu, jsou tedy šetrnější a mají i o něco větší schopnost odstranit mastné skvrny.
Prací a čisticí prostředky nemají žádné datum expirace, na rozdíl od potravin, u nichž je to dokonce vyžadováno zákonem.U pracích gelů je dávka v rozsahu od 70 ml do 110 ml (podle stupně znečištění a koncentrace účinné látky). Dodržujte také typ pracího prostředku na určité materiály. Vlnu perte jen v prostředcích na vlnu. Stejně tak byste neměli dlouhodobě prát tmavé prádlo prostředkem na bílé.
Jak dlouho vám vydrží pračka : "U starých praček bývá životnost 15 – 35 let, u těch z 90. let 12 – 25 let, u praček z minulé dekády 7 – 18 roků. U současných výrobků se závažný problém velmi často objeví již od 2,5 až 3 let," uvádí Petr Kořínek z Prahy. Ostatní opraváři uvedli životnost nejnovějších praček na období 6 až 8 let.