Antwort Co je Kooltherm? Weitere Antworten – Jak lepit Kooltherm

Co je Kooltherm?
Desky tepelné izolace se lepí na očištěný a soudržný podklad předepsaným lepicím tmelem. Po zatuhnutí lepicího tmelu se provádí mechanické kotvení desek k nosnému podkladu předepsanými fasádními hmoždinkami.Fenolické desky se vyrábí z fenolické pěny, což je napěněná fenolformaldehydová pryskyřice s uzavřenou buněčnou strukturou. Fenolická pěna se vytvrzuje bloků, které jsou následně řezány na desky. Tyto desky jsou opatřeny z obou stran textilií na bázi skla, reflexní hliníkovou fólií nebo nakašírovaným polystyrénem.PIRka je tuhá polyisokianurátová pěna, která má z 95 % uzavřenou buněčnou strukturu, a je tedy nenasákavá. Jádro je v současnosti jedním z nejefektivnějších tepelně izolačních materiálů ve stavebnictví.

Co je nejlepší izolant : Nejlepšími tepelnými izolanty jsou plyny a kapaliny, které rychleji než vedením přenášejí teplo prouděním. Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap.

Jaká je nejlepší izolace

Pro tepelné izolace plochých střech se u nás dlouhodobě používají zejména izolace z EPS a minerální vlny (kamenné, resp. skelné). Relativně nově se u nás prosazují izolace na bázi polyisokyanurátu (PIR). Ve srovnání s minerální vlnou jsou výrazně lehčí, objemová hmotnost PIR izolační desky Therma je 32 kg/m3.

Jak nejlépe zateplit starý dům : Nejčastěji se používá pěnový polystyren EPS F (fasádní), který nabízí výhodnou cenu a vynikající tepelnou izolaci. Dalším oblíbeným typem izolace je minerální vata, která je vhodná pro zateplování dřevostaveb a konstrukcí ze dřeva.

Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.

Aplikace foukané izolace je rychlá a bezodpadová, přičemž není třeba vyklízet půdu. Foukanou izolaci je doporučeno aplikovat v tloušťce 18 až 25 cm v případě stropu, ovšem třeba pro splnění podmínek dotačních programů to může být 30 cm.

Proč Nezateplovat starý dům

Rizika spojená se zateplováním domů

Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.Cena zateplení domu za metr čtvereční

Typ zateplení Cena za metr čtvereční izolace
Zateplení pomocí polystyrenu 600 až 1 000 Kč za metr čtvereční
Zateplení minerální izolační vatou 800 až 1 500 Kč za metr čtvereční
Zateplení dřevěným vláknem 800 až 1 200 Kč za metr čtvereční

Naše asociace se může podělit o výsledky dvou ověřitelných a seriózně vypracovaných studií (EURIMA, NAIMA), které zkoumaly minerální vatu po více než 20 letech aplikace na stavbě. Ze studií a praxe jasně vyplývá, že minerální izolace je naopak velmi kvalitní materiál, který při správné aplikaci vydrží desítky let.

Nejlepšími tepelnými izolanty jsou plyny a kapaliny, které rychleji než vedením přenášejí teplo prouděním. Z pevných látek jsou dobrými tepelnými izolanty především ty látky, které obsahují hodně plynu (vzduchu), např. minerální vlna (kamenná nebo skelná), peří, srst, papír, dále např. sklo, dřevo, polystyren, ap.

Kolik stojí m3 foukané izolace : Foukaná izolace – cena za m3 tepelné izolace (včetně zafoukání)

Typ foukané izolace Cena foukané izolace (Kč/m3)
Celulózová izolace 1 400 – 2 500
Minerální foukaná izolace 1 900 – 2 800
Foukaná izolace ze skelného vlákna 2 000 – 2 900
Foukaný polystyren 1 500 – 2 000

Kolik stojí m2 foukané izolace : Pro srovnání uvádíme orientační cenové rozsahy několika typů foukané izolace (bez DPH) na 100 mm: Minerální foukaná izolace: 220–320 Kč/m2. Celulózová izolace: 240–350 Kč/m2. Foukaná izolace ze skelného vlákna: 240–340 Kč/m2.

Jak správně izolovat starý dům

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Jak dlouho zateplení polystyrenem vydrží Při správné zateplovací aplikaci je pěnový polystyren vysoce stabilní a jeho prokazatelná životnost je více než50 let, s předpokladem 100 až 200 let při zachování všech vlastností.Skelná vata patří do skupiny výrobků, které se používají jako izolace. Skelnou vatu využijete na izolaci stropu, střechy, stěn nebo na izolaci podlahy. Výhodou skelné vaty jsou její dobré tepelně izolační vlastnosti, nízká hmotnost a snadné řezání. Skelná vata navíc tlumí zvuk v dutinách půdních prostorů.

Co je lepší než polystyren : Čím dál častěji se stává první volbou minerální vata. Oproti polystyrenu totiž vyniká svou nehořlavostí. Navíc účinně tlumí hluk, což je v městském prostředí obrovský bonus. Hlavním důvodem, proč u bytových domů zvolit minerální izolaci, je ale požární bezpečnost.