Antwort Co je finská svíce? Weitere Antworten – Jak vyrobit finskou svíci

Co je finská svíce?
Správná finská svíce je kmen alespoň 50 cm dlouhý, který se rozřízne na kříž zhruba do 3/4 své délky. Před zapálením se špalek postaví, naplní se z vrchní části kůrou, odštěpky dřeva či papírem a poté se zapálí. Rozpálený troud postupně padá doprostřed špalku a oheň se živí jeho vnitřní částí.Pro výrobu finské svíce budete potřebovat špalek suchého dřeva. Velikost špalku ovlivní dobu hoření, malá svíce z cca 20 cm vysokého špalíku bude hořet zhruba půl hodiny. Velký špalek zajistí oheň na celý večer.Švedský oheň neboli švédská svíce

Je to tradiční metoda, kterou využívali skandinávští dobrodruhové a pionýři k vytvoření útulného ohně na cestách a při táboření. Tento jedinečný způsob rozdělání ohně vytváří krásný a stabilní plamen, který bude plnit okolí magií a teplem.

Jak udělat svedsky oheň : Říká se jí i švédský oheň. Jednoduše jde o to, že vezmeme různě vysoký špalek různého (ideálně většího) průměru a podélně jej nařežeme řetězovou pilou tak, aby stále ještě držel pohromadě. Dovnitř pak vhodíme zapálený pevný podpalovač, případně nalijeme tekutý podpalovač a zapálíme.

Z jakého vosku vyrobit svíčku

Na výrobu svíček se nám nejvíce osvědčil rostlinný sojový vosk. Jedná se o vosk z přírodního obnovitelného zdroje a pochází z geneticky neupravené sóji. Zvolili jsme si čistý vosk, bez příměsí, barvy a parfemace.

Co je potřeba na výrobu svíčky : Výroba svíček není nijak nákladnou záležitostí, postačí vám k ní následující potřeby:

  1. Asi 200 g vosku dle vlastního výběru.
  2. Větší hrnec s vodou jako vodní lázeň pro rozpuštění vosku.
  3. Dřívko či lžíce k míchání.
  4. Knot s připevněným kovovým plíškem.
  5. 4–5 ml vonných esencí podle vlastní volby.
  6. Nádoba pro odlití svíčky.

Švédský oheň se snadno zapaluje pomocí knotu a hoří po dobu až 1 hodiny.

Motorovou pilou. Pomocí několika snadných řezů můžete vyrobit ptačí budku. Nemusíte shánět prkénka, stačí pila, vrtačka, kladivo a pár hřebíků.

Co dělá oheň

Oheň má zvláštní sílu. Má nekonečnou energii, je živý, proměnlivý, přináší světlo i do té nejhustší tmy, z chladu dělá teplo a ze dřeva popel. A dokáže v člověku zažehnout i určitou duchovní přeměnu.Otevřeným ohněm pak oheň, kde není zabráněno styku plamenů s okolním prostředím – kdy tedy může dojít k rozšíření ohně na okolní prostředí.Požární zákon říká, že oheň smíme zřídit nejméně 50 m od lesa, v dostatečné vzdálenosti od budov a všeho, co by se mohlo vznítit. Před jeho zapálením ale i v takovém případě oddělte ohniště od okolí buď vyhloubením díry v zemi, vysypáním pískem nebo obložením kameny (Pozor! Pouze ze suchých, mokré kameny pukají!).

Obecně a nepřesně ale můžeme říct, že na 100 ml svíčku budete potřebovat asi 80-90 gramů vosku. Velmi důležitým faktorem je také teplota, na kterou vosk zahřejete, a při které budete vosk lít do svíček. Každý vosk má tavný bod a vhodnou teplotu nalévání trochu jinou.

Jaký vosk je nejlepší na výrobu svíček : Pro výrobu máčených svíček je vhodný vosk včelí. Pro masážní svíčky je vhodný vosk kokosový. Ekologické ohledy: Pokud je pro vás důležitá ekologie a udržitelnost, volte přírodní vosky, jejichž výroba nemá negativní dopad na přírodu. Vyhněte se parafínu, palmovému vosku i řepkovému vosku.

Čím barvit svíčky : Barvy do svíčky jsou určené na sojový vosk, parafín, palmový vosk nebo svíčkový gel.

Jak začít prodávat svíčky

pro výrobu svíček je nutné živnostenské oprávnění v oboru "Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů", pro výrobu mýdel pak v oboru "Výroba chemických látek, vláken a přípravků a kosmetických prostředků".

Teplo a světlo je vytvářeno plameny, které se pohybují nad palivem. Předpokladem vzniku ohně je palivo, oxidant (například kyslík ze vzduchu) a zahřátí paliva na bod vznícení. Oheň se zažehne, pokud je hořlavá látka vystavena teplu nebo jinému zdroji energie. Tím pádem je tlak ohně větší dole než nahoře.Připravte se, že oheň bude kouřit, budete ho co hodinu rozfoukávat a dost možná vám za noc párkrát zhasne. Mějte proto připravený suchý troud a chrastí, abyste spánek nemuseli přerušovat na moc dlouho. A rozhodně maximum dříví sušte kolem dokola táboráku, ať se vlhkosti zbavíte a můžete přikládat suchým.

Jak ošetřit špalek : Špalek je neošetřený – přírodní (raw). V případě potřeby je možné ošetřit přírodním olejem (ztmavne) nebo natřít bezbarvou lazurou na dřevo.