Antwort Co je borex? Weitere Antworten – Na co se používá Borax
Tetraboritan sodný dekahydrát – borax má široké spektrum použití. Průmyslově se využívá ve sklářství a v metalurgii, v analytické chemii ve směsi s uhličitanem sodným jako univerzální tavidlo. V případě domácího použití se jedná o hnojivo pro přihnojování ovocných stromků, zejména hrušní.Mineral Hořká sůl s Boraxem se aplikuje rozhozením v dávce 10 – 15 g na 1 m2 a zapravením do půdy brzy na jaře nebo na podzim přičemž pro příjem kořeny musí mít půda teplotu nad bodem mrazu, nebo pak během vegetace 3 – 5 postřiky v dávce 25 g na 1l vody (2,5% roztokem) foliání aplikací (tzn.Borax se aplikuje rozhozením a zapravením do půdy brzy na jaře (teplota půdy musí být nad bodem mrazu) nebo pak během vegetace 2 – 4 postřiky roztoku na list. Dávkování: Na jaře rozhozením a zapravením Boraxu do půdy 10 – 15 g / 10 m2.
Jak rozpustit Borax : Dávkování na hnojení i postřik: 1 čajová lžíce Boraxu rozpuštěná v 1l teplé vody (ve studené se špatně rozpouští, rozpouštění lze urychlit roztlučením zrníček na prášek).
Na co je Borax 9ch
Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek v centezimálním ředění, vyrobený dle francouzského Lékopisu a užívaný dle informací v Maleria Medica. Jednosložkový homeopatický přípravek stimuluje obranné mechanismy organismu specificky, podle konkrétních příznaků onemocnění.
Co je boritan Sodny : Boritan sodný neboli borax je sloučenina boru a soli kyseliny borité. Jde o bílý krystalický prášek bez zápachu a je rozpustný ve vodě. Předpokládá se, že zlepšuje absorpci vápníku a hořčíku v těle. Používá se v kosmetickém průmyslu, kde je součástí mýdla, dezinfekčního prostředku, ústní vody a změkčovače vody.
Kopřivový výluh prospívá zelenině i okrasným rostlinám – obsahuje spoustu dusíku a vhodný je především v období růstu. Zelenině, zvláště rajčatům a lilkům, prospívá také výluh z kostivalu, který mimo jiné obsahuje dostatek draslíku, nebo z přesličky, který je bohatý i na posilující křemík.
Povrchová aplikace pro plodovou zeleninu a trávníky
Posypte kolem rostlin nebo přímo na trávníky širokým rozhozem. Poté důkladně zalijte vodou. Doporučujeme polévkovou lžíci hnojiva na jednu rostlinu. Vrstvu hnojiva rozpraště rovnoměrně kolem rostliny.
Jak dodat Bor do půdy
Jak ho rostlinám doplnit Nejznámějším a pro zahrádkáře nejdostupnějším je borité hnojivo, které obsahuje 11 % boru. Je rozpustné ve vodě a můžeme ho použít ke hnojení do půdy i postřikem na list.Někdy stačí i obyčejný ocet nebo smirek.Jedlá soda. Tekuté mýdlo. Oblíbené barvivo (volitelné)
Jednosložkový homeopatický léčivý přípravek v centezimálním ředění, vyrobený dle francouzského Lékopisu a užívaný dle informací v Maleria Medica. Jednosložkový homeopatický přípravek stimuluje obranné mechanismy organismu specificky, podle konkrétních příznaků onemocnění.
Na co je NUX Vomica 9ch : Nux vomica se dá použít u rýmy vyvolané chladem s neovladatelným kýcháním po probuzení a svěděním v nose.
Na co je Boiron : Homeopatický léčivý přípravek užívaný v homeopatii k léčbě suchého, dráždivého kašle. Poumon Histamine CH15 gra. 4g je monokomponentní homeopatický lék. Pomoc při žaludečních potížích, bolesti, pálení a pocit tíhy v oblasti žaludku a pálení žáhy.
Co jsou Boritany
Boritany jsou soli a estery odvozené od kyseliny borité. Jejich molekuly mají trojúhelníkovou nebo čtyřstěnnou strukturu. Boritany jsou v přírodě nejběžnější formou boru.
Kopřivová jícha je bohatá na železo, vápník, kyselinu křemičitou, organické a minerální látky a především na dusík. Můžete ji využít na zeleninu, především na papriky a rajčata v době růstu rostliny a nasazování květů.Z kopřivy sbíráme list a nať a to vždy jen vrcholové čerstvé mladé části rostlin. Sběr kopřivy na čaj je nejlepší od časného jara do května. Nať se sbírá ještě před kvetením v období od konce dubna do září.
Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.