Antwort Co dát v únoru do truhliku? Weitere Antworten – Co v únoru do truhlíku
Je čas začít vysévat do truhlíků salát, celer i rané košťáloviny. Pár paprik a rajčat, které vyžadují teplo, můžete předpěstovat i za oknem, ale větší množství kvalitní nevytáhlé a otužilé sadby vypěstujete nejlépe ve skleníku. Na záhony ve skleníku koncem měsíce vysejte ředkvičku, raný salát, případně karotku.Ještě než přijdou na řadu letní krásky, můžete osadit truhlíky jarně. Poslouží vám k tomu otužilé druhy květin, které hýří barvami a urychlí vám čekání na jaro. Patří mezi ně primulky, macešky, ale i rychlené cibuloviny – tulipány, narcisky.Konkrétně můžete v únoru vysévat: papriky, lilek, ředkvičky, salát, celer, brokolici, mrkev a petržel.
Co se stříhá v únoru : Do prořezání se můžete pustit u jádrovin (jabloně, hrušně, jeřáb, kdoule) či lísky. Do konce měsíce byste měli také provést řez bobulovin (rybíz, angrešt atd.), které začínají rašit dříve než ostatní ovocné dřeviny. Hlubší zásah do starého dřeva je nutné provést dříve, než do větví začne proudit míza.
Co se dělá v únoru na zahradě
V únoru lze začít se sklízením ozimové cibule, špenátu či růžičkové kapusty. V teplejších oblastech už můžete začít vysévat cibuli, mrkev, ředkvičky a špenát. Ovšem nezapomeňte je přikrýt netkanou textilií, aby vám je mráz nezničil. Některé druhy zeleniny a bylinek už začněte připravovat na ranou výsadbu.
Co vysadit v březnu do truhlíku : Do truhlíků se skvěle hodí tulipány (Tulipa), modřence (Muscari), ladoňky (Scilla), snědky (Ornithogalum balansae), sedmikráska plnokvětá (Bellis perennis), primule (Primula), hyacinty (Hyacinthus), krokusy (Crocus), puškinie (Puschkinia), violka zahradní neboli maceška (Viola x wittrockiana), pomněnky (Myosotis), …
S čím kombinovat muškáty
Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.
Krásně se na zimní truhlíkovou výsadbu hodí např. hebe, brsleny, libavky (krásné červené kuličky si drží až do jara), břečťan, barvínek, cesmíny, zakrslé jehličnany či vřesy a vřesovce. Rostlinky najdete ve fotogalerii. Všem těmto rostlinám nevadí mráz, ale je nutné je přes zimu zalévat.
Jaké květiny vysadit v únoru
Časný výsev vyžadují begonie, petúnie, lobelky, hledíky, hvozdíky, verbeny nebo šalvěj zářivá. Některé druhy oblíbených a nenáročných letniček jako jsou např. aksamitníky (afrikány), můžete také vysévat už v únoru.Únor, to nejsou jen šedivé a studené dny mezi ledovým lednem a jarním březnem, ale také spousta lidových svátků – Hromnice, Valentýn, svatý Matěj a především masopustní veselí. Všechny se objevují také v lidových pranostikách: pojďte se s Kudy z nudy projít únorovou snůškou pořekadel, mouder a průpovídek.Lednové výsevy
Již počátkem měsíce můžete vysévat papriky, rajčata, mochyně peruánské, lilky a saláty, v druhé půli ledna pak celer, raný kedluben, květák, brokolici. Klíčení semen a rychlost růstu sazeniček závisí na teplotě a intenzitě osvětlení – především u teplomilné plodové zeleniny.
Budeme stříhat, hrabat, vysévat, sázet, čistit, zametat, prořezávat, stříkat, okopávat, zalévat, provzdušňovat a tak dále. Připomeneme vám březnové zahradnické úkoly, které odstartují sezónu na vaší zahradě.
Co teď zasadit do truhliku : Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.
Kolik muškátů do truhlíku 60 cm : Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.
Kolik muškátů dát do truhlíku
Kolik zajistit sazenic
Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.
Krásně se na zimní truhlíkovou výsadbu hodí např. hebe, brsleny, libavky (krásné červené kuličky si drží až do jara), břečťan, barvínek, cesmíny, zakrslé jehličnany či vřesy a vřesovce. Rostlinky najdete ve fotogalerii. Všem těmto rostlinám nevadí mráz, ale je nutné je přes zimu zalévat.Nejvhodnější čas na výsadbu je jaro a podzim, kdy je půda dostatečně teplá. To však neznamená, že zbytek roku je pro vysazování nových přírůstků zcela nevhodný. Rostliny kvalitně prokořeněné v kontejnerech lze totiž vysazovat prakticky po celý rok!
Kdy zasít květák : Semínka sázíme již od konce ledna. Vhodná teplota pro klíčení je cca 15 – 20 °C. Mladé sazeničky se spokojí s teplotou o něco nižší cca do 15 °C. Vysoké teploty v době růstu listů a zakládání růžice mohou snižovat kvalitu růžice.