Antwort Co dát psovi na zimu do boudy? Weitere Antworten – Co pro psa do boudy

Co dát psovi na zimu do boudy?
Čím vystlat psí boudu Pokud chcete pejskovi zvýšit komfort uvnitř psí boudy, nedoporučujeme používat staré deky ani klasické textilní psí pelíšky – snadno navlhnou a pes v nich pak může snadno prochladnout. Ideální je klasická sláma, která má skvělé izolační vlastnosti, minimálně přijímá vlhkost a dobře vysychá.Izolace psí boudy

Pro izolaci psí boudy se nejčastěji používá polystyren, který je nenasákavý a odolný proti vodě. Tento materiál tak zabraňuje vzniku plísní. Polystyren je nejvhodnějším izolantem pro psí boudu. Alternativou je izolační vata.Bouda nebo kotec by měly být dobře izolované například polystyrenem, případně je vystelte slámou, která dobře izoluje a nevlhne. Pokud se teploty pohybují pod minus 10 až 12 stupňů Celsia, je dobré psa vzít dovnitř. Ideálně do místnosti, kde je konstantní teplota zhruba 7 stupňů Celsia.

Kolik stupnu je pro psa zima : K podchlazení psa může dojít, když jeho tělesná teplota klesne pod 35 stupňů Celsia. Pokud by teplota klesla pod 33 stupňů, může být pes ohrožen na životě. Mráz a pes mohou být ale i kamarádi.

Jak dezinfikovat boudu pro psa

Pokud jsou stěny ušpiněné, očistíme je také vlhkým hadrem a suchým hadrem je vysušíme. Boudu je třeba také vydezinfikovat k tomu určeným přípravkem (např. DEZISAN Spray Vet, který zakoupíte v našem eshopu Dogway.cz) a nechat jí bez střechy vyschnout, nejlépe za teplého slunného dne.

Kolik dřevité vlny do boudy : Množství vlny v pytli odpovídá množství potřebnému k nastlání jedné boudy pro většího psa, je to cca 2kg. V průběhu zimy je vhodné vlnu dle potřeby doplnit.

Skvělý nápad jsou speciální psí dvířka do garáže, kůlny, dílny nebo jiné místnosti, kde má pejsek slámu nebo náhradní deku. Pejsek je schopný rozpoznat aktuální teplotní podmínky a jít si lehnout tam, kde se bude cítit dobře. Boudu psovi nevytápíme, kvůli již zmíněným teplotním šokům a prevenci onemocnění.

Pokud se váš pes začne třást, je mu opravdu zima. Když tělesná teplota klesne pod 35°C, jde o mírné podchlazení, pokud teplota klesne pod 33°C, jedná se o stav přímo ohrožující život vašeho zvířete.

Jak venčit psa v mrazu

Předejte tak rozpraskání tlapek a jejich polštářky to může ochránit i před pořezáním o ledovou krustu. Zvláště u zmíněných malých, a dále starších či nemocných psů, především kardiaků, mějte na paměti, co v mrazech platí pro venčení obecně: berte psa raději častěji na kratší procházky, než na jednu dlouho.kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.Dezinfekce – pro psy a kočky je velmi vhodné používat dezinfekci na bázi jodopovidonu, tj. Betadine, Alfadin… Ta se užívá nejčastěji ředěná 1 : 10 a vždy je k vnějšímu užití. Zvířátko nepálí a je vhodná k prvotnímu ošetření a vypláchnutí poranění.

Doporučujeme jednou týdně podestýlku kompletně vyměnit.

Jak se vyrábí dřevitá vlna : Dřevitá vlna se vyrábí hoblováním špalíků měkkého dřeva, nejčastěji tedy smrku a borovice, někdy však také lípy, olše nebo břízy. Výsledkem jsou proužky (hobliny) dlouhé přibližně 30 – 50 cm, dle typu vlny široké obvykle 1,5 – 5 mm o tloušťce přibližně od 0,1 do 0,3 mm.

Jak vyrobit zateplenou boudu pro psa : Jako materiál pro stavbu boudy můžete použít OSB desky nebo palubky. Konstrukce z OSB desek bude rychlejší, pohrajete-li si ovšem s palubkami, bouda bude hezčí. Pera a drážky v palubkách zajistí, že do boudy nebude foukat. Ideálně můžete stěny vyrobit z palubek, podlahu a střechu z OSB desky.

Co dát psovi do kotce na zimu

Do kotce pro psa patří podestýlka, která zbytečně nesaje vlhkost a neplesniví (sláma, dřevitá vlna). Podestýlku je třeba pravidelně měnit. Pomůže kvalitní odolný pelíšek, kam se pes může schovat před průvanem, nebo alespoň hřejivá deka či matrace. Nejodolnější pelíšky na ven jsou z plastu, cordury nebo umělé eko kůže.

Zajistěte, aby váš pes byl dostatečně chráněn před povětrnostními vlivy. Zvažte zimní obleček pro psa. Nezůstávejte příliš dlouho venku, pokud mrzne. Postarejte se o tlapky, ať nemá váš pejsek díky chladnému vzduchu, sněhu a mrazu popraskané tlapky.Pokud se váš pes začne třást, je mu opravdu zima. Když tělesná teplota klesne pod 35°C, jde o mírné podchlazení, pokud teplota klesne pod 33°C, jedná se o stav přímo ohrožující život vašeho zvířete.

Jak ochránit psa před zimou : Boudu i kotec můžete zateplit starými textiliemi, peřinami, kartonem apod. Zakupte na zimu vhodný obleček pro psa z materiálů, které neprofouknou a nepromoknou. V chladných dnech podávejte pejskovi vlahou nebo mírně teplou vodu, aby mu v misce nezamrzla a denně kontrolujte.