Antwort Co dát pod drátěný plot? Weitere Antworten – Co se dává pod plot

Co dát pod drátěný plot?
Co dát pod plot

Pokud nechcete používat chemické přípravky proti plevelu, nebo ho pravidelně stříhat či vytrhávat, instalujte už při stavbě plotu pod pletivo folii Pod-plot nebo jiný podobný produkt, díky kterému si ušetříte dlouhé roky, co bude plot sloužit, spoustu námahy a času s likvidací nepěkné traviny.Místo podhrabové desky můžete pod pletivo, plotové panely a plotovky umístit do speciálních 50 cm vysokých držáků i desku, která se běžně používá pro stavbu betonových plotů.Pod plot instalujte speciální fólii, která jakýkoliv růst nežádoucích travin a plevelů na dlouhou dobu znemožní. Ze všeho nejhůře se tráva i plevel odstraňují právě z plotu a jeho nejbližšího okolí.

Co dát kolem plotu : Vhodné je použít levanduli, šalvěj hájní, petrovskie, rozchodník, okrasné trávy… zkrátka to, co se vám líbí. Zajímavé jsou také kombinované výsadby s růžemi, levandulí (lavandula), šalvějí (salvia), kavylem (stipa) a okrasnými česneky (allium).

Jak hluboko sloupky na plot

Hloubka. Betonování by mělo probíhat až do nezámrzné hloubky, jinak hrozí, že přes zimu promrzne zemina kolem betonu. Určitě jste již viděli různě vychýlené nebo nakloněné sloupky. Abyste tomu zabránili, doporučujeme jít do hloubky 80 cm pod terén u standardních zemin, u jílovitých čím hlouběji, tím lépe.

Jak napnout pletivo s Napínacím drátem : Napínací drát se uchycuje pomocí napínáků neboli ráčen, které se instalují na sloupky se vzpěrami. Jakmile připevníte napínáky na sloupky, vložíte do něj na počátečním a koncovém sloupku napínací drát a ručně jej co nejvíce vypnete. Přebytečný konec drátu můžete odstřihnout, a pak ještě drát dovypněte.

Podhrabové desky jsou jednou z nejúčinnějších metod pro ochranu vašeho plotu proti podhrabání. Tyto pevné desky jsou umístěny podél spodní části plotu a poskytují účinnou bariéru, která zabraňuje zvířatům či nezvaným hostům v podkopávání či podhrabávání.

Nabízíme tyto alternativy, které můžete dát pod plot.

  • PODHRABOVÉ DESKY.
  • ZAHRADNÍ BETONOVÝ OBRUBNÍK.
  • FOLIE Pod – Plot.
  • FOLIE CHODNÍČEK.

Co vysadit před plot

Chcete-li co nejvíce zakrýt plot, sáhněte po vysokých trvalkách. Druhy volte podle orientace světových stran. V případě slunečního prostoru před plotem je dobré vysadit například levanduli, rozchodník, šalvěj, růže, perovskie, sléz, okrasné cibuloviny, větrnici nebo různé okrasné trávy.Pravidelná seč dvakrát týdně je dostatečně častý impulz pro trávu, aby nerostla nahoru, ale do stran. Tím trávník rychle houstne.Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Účinně vás ale skryjí i stálezelené listnaté keře. Do dvou metrů doroste zimostráz vždyzelený (Buxus sempervirens), dřišťál Juiin (Berberis julianae) nebo hlohyně (Pyracantha). Zimostráz je navíc ideální na tvarování, což využijete nejen zastřihování živého plotu, využít to lze i při soliterní výsadbě.

Jak daleko se dávají sloupky na plot : Sloupky plotu by od sebe měly být vzdáleny zhruba 2,5 m. Vykopejte první základovou díru (cca 30 x 30 cm, hloubka se odvíjí podle délky plotového kůlu, mrazuvzdornost při cca 800 mm) a dbejte, aby spodní držák pro napnutí drátu na sloupku plotu byl v namontovaném stavu těsně nad zemí.

Jak upevnit sloupky na plot : Plotové sloupky můžete ukotvit k podkladu dvěma způsoby. Klasikou je vyhloubení děr a následné zabetonování stojných nosnic. Ne na každém povrchu je ale tento způsob možný. Proto existují plotové patky, díky kterým můžete sloupek připevnit i na beton či jiný pevný základ.

Co na zastínění plotu

Zastínění na plot se volí nejčastěji pomocí stínící tkaniny (stínící sítě) nebo také jako tzv. "umělý živý plot". Pro zastínění oplocení z plotových dílců (panelů) nabízíme také panelové stínící pásky. Pro zvýšení soukromí na Vašem pozemku je zastínění na plot tou nejlepší volbou.

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Výběr dřevin pro živý plot

  • opadavé živé ploty: hloh obecný, ptačí zob, javor polní a habr,
  • stálezelené živé ploty: cypřiš, tis, túje, blýskalka,
  • kvetoucí živé ploty: zlatice, rakytník, dřín, dřišťál.

Jak daleko od plotu sázet živý plot : V případě, že si na svém pozemku chceme vysadit živý plot, měli bychom dodržovat minimální vzdálenost 1,5 m. Pokud plánujete porost větší než 3 m, vzdálenost od plotu bude rovněž 3 m. Nicméně zákon pamatuje i na to, že ve vhodné době může soused šetrným způsobem ošetřit tu část keře, která přesahuje na jeho pozemek.