Antwort Co dát na dno voliéry? Weitere Antworten – Co dát do voliéry

Co dát na dno voliéry?
Jako podestýlku stačí zvolit buď obyčejný písek, nebo můžete sehnat i pro ptáky lepší, ptačí písek. Někteří chovatelé používají noviny, je s nimi však spjaté riziko jejich roztrhání. Do voliéry se také hodí sépiová kost na obrušování drápků a zobáku. Ptáky je třeba řádně zabavit, aby vám zbytečně neničil voliéru.Jakou zvolit podestýlku pro papoušky. Na dno klece patří podestýlka, která usnadňuje čištění, stará se o lepší hygienu klece a zkvalitňuje život papouška. Vhodné jsou např. dřevěné peletky, dřevěné chipsy, kukuřičná podestýlka, ptačí písek (vyplatí se ale v menších klecích) nebo pískové podložky.Andulky, korely, kakariki, rosely (kromě rosel černohlavých), papoušci mniší, patagonští a alexandři čínští mohou být venku i při teplotách -20. Pozor – při slunných (byť mrazivých) únorových dnech mohou začít hnízdit!

Co chovat ve voliéře : Nejlepší je vysypat dno voliéry říčním pískem, a to i když burunduka chováme doma. Náplň do kočičích toalet nebo hobliny totiž burunduci často žerou a to neprospívá jejich zdraví. Pokud se rozhodnete chovat více burunduků páskovaných, musí být voliéra minimálně dvakrát větší. Obstarejte jim i více budek.

Jak zazimovat voliéru

Andulky jsou náchylné na průvan, proto zakryjeme stěny voliéry, aby na ně nefoukalo. Ideální by bylo zakrýt stěny dutinkovým polykarbonátem nebo plexisklem. Odrazující může být cena. Zakrytí můžeme realizovat pomocí bublinkové fólie nebo pevnějšího igelitu.

Co nemůže papoušek : Co papoušci nesmí Papouškům nikdy nepodávejte plesnivé nebo zkvašené krmivo. Na seznam zakázaných, toxických hrozeb patří zejména avokádo, alkohol, čokoláda, káva, cibule a česnek. Papouškům nikdy nedávejte lidské jídlo.

Morčatům se nejčastěji jako podestýlka dává dřevěná drť nebo pelety. Jelikož ale mají citlivé tlapičky na otlaky, navrch je vhodné dát nějakou měkčí podestýlku – například papírové válečky. Pokud máte prostor, pak pro králíka je vhodné vytvořit v kleci nebo ve výběhu také hrabací zónu.

Na seznam zakázaných, toxických hrozeb patří zejména avokádo, alkohol, čokoláda, káva, cibule a česnek. Papouškům nikdy nedávejte lidské jídlo.

Kdy dát papoušky ven

Máte-li klec v bytě, kde bývá kolem 20–22 °C, vysaďte ptactvo ven teprve ve chvíli, kdy i tamní teploty budou blízké 18–20 °C. Pokud máte ptactvo zazimované například v nevytápěné zimní zahradě nebo podobných prostorách, kde je teplota mnohem nižší, pak je můžete s klidným svědomím přenést ven mnohem dříve.Dno voliér můžeme také vysypat pískem, kačírkem nebo štěpky či mulčovací kůrou. Všechny tyto materiály vypadají velice dekorativně, ale měly by být každoročně měněny v celé své vrstvě. Štěpky nebo mulčovací kůru pak můžeme využít na zahradě jako mulčovací materiál ke stromům či keřům.Vhodné větve: bříza, javor babyka, dub, smrk, borovice, větvě ovocných stromů (ujistěte se, že nejsou chemicky ošetřené).

Kam voliéru umístit

Neměl by zde být hluk a také by sem nemělo celý den pražit sluníčko. Voliéru proto umístěte nejlépe do závětří a do polostínu na klidnější místo. Vaši opeření kamarádi by zde také měli mít ticho, ale zase by neměli být celý den osamocení.

Jak často krmit papouška : V době, kdy se papouškovi začínají otevírat oči, začínáme krmit po 4 až 5 hodinách, tzn. 5–6 × denně. V tomto věku už papoušek vydrží bez nočního krmení. Noční přestávka v krmení se využívá k úplnému vyprázdnění volete.

Co vadi papouškům : různé malé předměty, kovy, náušnice, korálky, knoflíčky, kamínky ze šperků může papoušek pozřít a zase se mu může zaseknout v trávicím traktu a je problém, srdíčka ze zvonečků se můžou zaseknout v zobáku – takové hračky by neměly být v kleci, platí i pro rolničky.

Kam umístit klec s morčetem

Klec by měla být umístěna na klidném místě, kde není průvan a zároveň nesmí být například blízko u topení, protože by se morčátka mohla přehřát. Důležité je také pořídit vhodné stelivo – podestýlka musí být vždycky měkká. Doporučujeme například bezprašné hobliny nebo válečky z recyklovaného papíru.

Pokud chováte morčata ve skleněném akváriu, je potřebné měnit podestýlku pravidelně každý den. Snižujete tím koncentraci amoniaku. Morčata neskáčou a nešplhají, tudíž není nutné klec shora uzavírat.Mezi vhodné ovoce pro papoušky můžeme zařadit například jablka, hrušky, meruňky, broskve, rybíz, maliny, borůvky, banán, kiwi, fíky, mango, švestky, mirabelky, špendlíky a ananas. Ze zeleniny doporučujeme mrkev, brokolici, salátovou okurka, celer, papriku, cuketu, červenou řepu, meloun, dýni nebo špenát.

Proč Pelichaji papoušci : Průměrná doba přepeřování je u papoušků v rozmezí 4-6 týdnů, kdy tato doba představuje pro papouška zvýšenou energetickou zátěž. Jestliže peří neroste tak, jak by mělo, navštivte veterináře. Pokud však papoušek žije v bytě, nebývá sezonnost pelichání dodržována tak, jako při chovu venku.