Antwort Co dát do ovesných vloček? Weitere Antworten – Jak nejlépe jíst ovesné vločky

Co dát do ovesných vloček?
Ať už ovesné vločky uvaříte s mlékem, zalijete horkou vodou nebo si uvaříte neslazenou instantní ovesnou kaši, máte skvělý základ pro snídani, případně větší svačinu. Můžete také porušit tradici snídaňových ovesných kaší a vychutnat si ovesné vločky k večeři, například jako výživné potréninkové jídlo.Ovesné vločky dáme do hrnce, zalijeme vodou a přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme pár minut (záleží na druhu vloček), v případě potřeby přilijeme vodu. Výsledná konzistence musí být velmi hustá. Sporák vypneme, vločky necháme lehce vychladit a nakonec do nich zamícháme protein.Ovesné vločky nasypeme do misky. Zalijeme jogurtem a dozdobíme lesním ovocem. Osladíme lžičkou medu. Vločky je výhodné nechat v jogurtu cca 15 minut odležet.

Kolik ovesných vloček můžu za den sníst : Vláknina také působí velmi dobře jako prebiotikum, což znamená, že vyživuje ve střevě žádoucí bakterie, které pak můžou přispívat k lepšímu výsledku v hubnutí. Přestože jsou ovesné vločky zdravé, mají relativně vysokou energetickou hodnotu. U žen by se tedy denní dávka měla pohybovat mezi 30-40 g, u mužů mezi 40-50 g.

Kolik mléka na ovesné vločky

Nicméně platí, že na každých 50 gramů vloček je potřeba 250 ml tekutiny, ať už mléka, nebo vody. Pokud chcete opravdu luxusní ovesnou kaši, namočte vločky do mléka už přes noc, ale zvlášť u těch jemně mletých to není nutné.

Proč namáčet ovesné vločky : Ovesné vločky můžeme nejen vařit, ale i namáčet, a to z toho důvodu, protože jsou ve skutečnosti hůře stravitelné. Namáčení pomáhá uvolnit enzymy (fytázu), které začnou rozkládat kyselinu fytovou. Tělo pak může absorbovat více živin. Kyselina fytová pomáhá ovsu zůstat neporušený v trávicím systému.

Pokud chcete připravit kaši na snídani, večer předem si dejte vločky do misky a zalijte je vlažnou vodou tak, aby byly namočené. Fermentace ovesných vloček by měla ideálně trvat 8 – 12 hodin. Pravděpodobně Vám bude stačit i trochu méně vody. Já v tomto momentě přidávám špetku skořice a sušené ovoce.

Vločky, semínka a mléko promícháme a dáme do sklenice nebo třeba misky a přikryjeme (víčkem, fólií). Přes noc necháme odležet v lednici. Ráno vyndáme z lednice, přidáme protein, ovoce, ořechy atd. Můžete jíst studené nebo ohřát dle libosti.

Jak dlouho nechat namočit vločky

Správný postup na fermentované vločky

Kefír je proto nejvhodnější volba pro přípravu fermentovaných vloček. Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti.Vtip je v tom, že vločky a semínka se pouze namáčejí. Přes noc v tekutině nabobtnají, trochu fermentují a ještě více znásobí své pozitivní vlastnosti. Navíc si tuhle dobrotu v klidu připravíte večer a ráno jen naservírujete.Do ovesné směsi můžete přidat spoustu věcí, které ji výborně oživí. Můžete střídat mléko, jogurt, ovčí nebo kozí jogurt, tvaroh, rostlinné mléko, kaši posypat různými semínky a sušeným ovocem, kombinovat různé druhy čerstvého ovoce a nebo vyzkoušet třeba extrudovanou quinou.

Vločky namočte s tekutinou v poměru 1:2 (například 50 g vloček a 100 g vody). Stačí když vločky nasypete do misky, zalijete tekutinou a misku přiklopíte talířkem. Fermentace by měla probíhat ideálně 8-12 hodin při pokojové teplotě. Vločky používejte vždy jemně mleté.

Jak dlouho namočit ovesné vločky : Správný postup na fermentované vločky

Kefír je proto nejvhodnější volba pro přípravu fermentovaných vloček. Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti.

Jak zalít ovesné vločky : Minutové ovesné vločky stačí zalít horkou vodou či mlékem a za minutu máte hotovou lahodnou a krémovou kaši, kterou si můžete namixovat s čímkoliv, co máte rádi.

Čím sladit vločky

Sladím až po smíchání s jogurtem, tak půl lžičky až lžičku medu, javorovýho nebo agávovýho sirupu. @paeatara Ovesné vločky zaliji horkou vodou a přidám bílý jogurt. Pokud chci mlsat, dám ochucený jogurt, nebo k tomu bílému trochu marmelády, javorového sirupu, sušené ovoce nebo nastrouhané jablko.

Do ovesné směsi můžete přidat spoustu věcí, které ji výborně oživí. Můžete střídat mléko, jogurt, ovčí nebo kozí jogurt, tvaroh, rostlinné mléko, kaši posypat různými semínky a sušeným ovocem, kombinovat různé druhy čerstvého ovoce a nebo vyzkoušet třeba extrudovanou quinou.Recept na „overnight oat“ je v základu úplně stejný. Do skleničky či dózy nasypeme 40 g (4 polévkové lžíce) ovesných vloček a zalijete je 120 až 150 ml mléka, můžete použít i rostlinnou variantu. Dále přidáte zdroj bílkoviny – mléčný výrobek (nejlépe zakysaný), proteinový prášek nebo pudink.

Jak dlouho vydrzi ovesna kase přes noc : A hlavně – chutná, zasytí a v ledničce vydrží i tři dny, takže máte ráno víc času na sebe! Overnight oats neboli „kaše přes noc” je probiotická bomba ve skleničce.