Antwort Co dělat v případě ztráty velkého technického průkazu? Weitere Antworten – Co delat kdyz ztratím velký TP
Dle malého technického průkazu lze vyplnit žádost o vystavení duplikátu techničáku. Žádost podáte na jakémkoliv registru vozidel. Bude Vám vystaven duplikát. Nový technický průkaz je viditelně označen jako duplikát.Co je nutné doložit
- Platný doklad totožnosti žadatele.
- Osvědčení o registraci vozidla, část II. ( technický průkaz vozidla) – nejedná-li se o duplikát tohoto dokladu.
- Osvědčení o registraci vozidla, část I. –
- Další doklady osvědčující vydání duplikátu (např.
- Zplnomocnění při zastupování – písemná plná moc.
Zadní strana velkého technického průkazu informuje o veškerých technických údajích vozidla. Od identifikačního čísla vozidla (VIN), přes kubaturu, výkon až po zápis tažného zařízení a speciální výbavy vozidla.
Co je místo velkého technického průkazu : Součástí velkého balíčku změn, které se dotknou všech řidičů, je také zrušení takzvaných velkých techničáků. Velké technické průkazy již nebudou od 1. ledna 2024 nově vydávány. Tyto průkazy a osvědčení o registraci vozidla (ORV) nahradí jediný doklad, kde jsou ty nejdůležitější technické parametry.
Kolik se platí za ztrátu malého technického průkazu
K žádosti se přiloží doklad, který je poškozen a žadatel žádá o jeho duplikát. Od 1.3.2023 je správní poplatek 500,- Kč. V případě, že došlo k odcizení dokladů a žadatel doloží protokol PČR, je správní poplatek 100,- Kč.
Kolik stojí ztrata technickeho prukazu : Ztráta obou technických průkazů
Při ztrátě technických průkazů lze na registru vozidel vyplnit pouze jednu žádost o vydání nového dokladu. Správní poplatek pak činí 1000 Kč za oba technické průkazy.
Originál velkého technického průkazu. Pokud jste nahlásili odcizení dokladu – protokol od policie (originál, Vám bude vrácen – správní poplatek jen 100,- Kč) Správní poplatek 500,- Kč Podepsaná plná moc – není třeba ověřená ( ke stažení ) *
56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, měla přinést úsporu času i nákladů. Jednou z legislativních změn je zrušení papírové podoby velkého technického průkazu. Kromě úředníků a státní kasy ji jistě ocení všichni řidiči, protože se už nebudou muset starat o „zbytečný“ doklad navíc.
Jak dlouho trvá vydání technického průkazu
Podání žádosti o vydání nového dokladu k vozidlu prostřednictvím datové schránky trvá až měsíc. Doporučujeme osobní návštěvu úřadu, při které bude vaše žádost vyřízena na počkání.Lhůty pro vyřízení
Duplikát osvědčení o registraci vozidla se zpravidla vydá na počkání, komplikovanější případy dle správního řádu do 30 dnů.Velký techničák končí a malý techničák bude mít novou podobu
Od ledna 2024 přestávají dopravní úřady automaticky vydávat velké technické průkazy. Ty budou mít podobu pouze elektronickou a řidiči kompletní informace a specifikace o vozidle najdou na online aplikacích Ministerstva dopravy.
Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá.
Jaká je pokuta za ztrátu pasu : Sankce. Pokud držitel neprodleně neohlásí zničení, ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu, dopustí se přestupku, za který lze uložit pokutu do 10 000 Kč.
Jak je to s velkým Techničákem : Velké technické průkazy v papírové podobě skončily. Od začátku roku 2024 mají řidiči nově místo dvou dokladů od vozidla pouze jeden, který obsahuje nejdůležitější technické parametry vozidla. Je to velká změna, která mezi řidiči a vlastníky vozidel vyvolává mnoho otázek.
Kdy se ruší velký technický průkaz
ledna 2024 se velké technické průkazy ruší zcela, řidiči tak k autu budou mít jen jeden doklad místo dvou.
Nejčastěji registr vozidel vystavuje nový malý techničák při ztrátě. Původní malý technický průkaz se stává vystavením duplikátu neplatným. Nově registr vozidel vybírá správní poplatek ve výši 500 Kč za ztrátu techničáku.Vše vyřídíte na registru vozidel, který Vám změnu trvalé adresy provede v malém i velkém technickém průkazu. S sebou je potřeba malý technický průkaz, velký technický průkaz, občanský průkaz a případně doklad o povinném ručení vozidla. Za změnu zaplatíte správní poplatek 50 Kč.
Kolik stojí změna v technickém průkazu : Kolik budete platit
Pokud žádost podáte datovou schránkou nebo e-mailem, zaplatíte za zápis změny vlastníka 800 Kč. Poplatek zaplatíte osobně na vámi zvoleném obecním úřadě s rozšířenou působností.