Antwort Co dělat se sušeným ovocem? Weitere Antworten – Jak zpracovat sušené ovoce

Co dělat se sušeným ovocem?
Vaříme se sušeným ovocem

  1. Nesířené sušené ovoce lze naložit do čisté pálenky, kde vytvoří krásnou barevnou variaci.
  2. Sušené hrušky se používají k výrobě hruškové náplně na valašské koláče frgály.
  3. Já s oblibou sušené višně namáčím do trochy rumu a používám je do makové bábovky, perníku, rolády, náplní dortů.

Po zmrazení je vloženo do sušičky, ve které se vlivem nižšího tlaku voda přemění na páru. Suší se ve vakuovém prostředí a průběžně se zvyšuje teplota při současném snižování vakua. Po dokončení tohoto procesu je ovoce zcela zbaveno vody, jeho struktura je však zachována, je velmi lehké, jemné a příjemně křupavé.Jak dlouho vydrží správně uskladněné sušené ovoce Při teplotě zhruba 15 °C zůstane ovoce stabilní po dobu 1 roku. Při teplotě zhruba 25 °C vydrží sušené ovoce poloviční dobu, tedy asi 6 měsíců. Pro delší skladování dejte ovoce do mrazáku, kde vydrží téměř neomezeně dlouho.

Co ze sušených meruněk : Lze je konzumovat syrové, uchovávat je v podobě džemu nebo kompotu, anebo si je dopřát jako meruňky sušené. Hodí se na přípravu ovocných kaší, nepečených i pečených dortů a koláčů, do ovocných koktejlů a jako sušené do oříškových směsí.

Co delat se Susenym ovocem

Sušené ovoce můžeme mlsat samotné, přidávat do müsli, využívat do různých cukrovinek, moučníků a nákypů. Je také oblíbenou součástí vánočního cukroví. Kromě sladkých jídel je ale lze použít i při přípravě masa, dělat z něj nádivky a vařit omáčky či polévky.

Jak zpracovat ovoce : Máme pro vás jednoduché tipy, jak ovoce zpracovat.

  1. Mrazák jako nejjednodušší záchrana. Nejrychlejší a nejšetrnější způsob konzervování ovoce je mražení.
  2. Zavařte si džem podle svých chutí
  3. Připravte si mlsání na cesty v podobě ovocné kůže.
  4. Pečený čaj pro zimní večery.
  5. Připravte si sušené ovoce.

Máme pro vás jednoduché tipy, jak ovoce zpracovat.

  1. Mrazák jako nejjednodušší záchrana. Nejrychlejší a nejšetrnější způsob konzervování ovoce je mražení.
  2. Zavařte si džem podle svých chutí
  3. Připravte si mlsání na cesty v podobě ovocné kůže.
  4. Pečený čaj pro zimní večery.
  5. Připravte si sušené ovoce.


Ovoce se nejprve zamrazí při teplotě – 50 °C až – 100 °C, a jelikož se jedná o pomalé zmražení, může to trvat i 12-35 hodin. Díky tomuto procesu se lyofilizované ovoce jednoduše nazývá ovoce sušené mrazem. Po prvotním zmrazení čeká ovoce druhé kolo v sušičce, kde se voda v ovoci díky nižšímu tlaku mění na páru.

Jak uchovat sušené fíky

Sušené fíky mohou být skladovány po dobu několika měsíců v chladném a tmavém místě nebo v chladničce. Sušené fíky by měly být dobře zabalené, aby se na vzduchu nevysušily a neztvrdly. Nutriční složení fíků na základě dat dostupných v aktuální verzi Databáze složení potravin ČR.Jak skladovat sušená jablka

Aby zůstalo sušené ovoce co nejdéle chutné, potřebuje být na tmavém a chladném místě. Jste-li zvyklí kupovat větší balení, přesypte sušená jablka po otevření nejlépe do plátěného sáčku nebo čisté uzavíratelné nádoby.Všeobecně se doporučuje nejíst více než 1/4 až 1/2 šálku sušených meruněk denně, což odpovídá přibližně 30 až 60 gramů. Pokud máte zdravotní problémy nebo potřebujete dodržovat nízkosacharidovou dietu, měli byste mít na paměti, že merunky obsahují poměrně vysoké množství cukru, a omezit jejich konzumaci.

Sušené houby se často využívají pro přípravu delikátních pokrmů asijské nebo evropské kuchyně. Nejčastěji se přidávají do polévek (například jihočeské kulajdy či bramboračky), do rizot, houbových omáček, pod dušené maso a do mnoha dalších vynikajících jídel.

Co delat s Mrazenym ovocem : Ovoce nerozmrazujte předem – Na dort umisťujeme mražené ovoce až ve chvíli, kdy je připraven k pečení. Pokud bychom na dort dali ovoce rozmražené, pustilo by vodu a dort by se mohl rozmočit. Z tohoto důvodu udržujeme mražené ovoce ve zmrazeném stavu až do doby, než je přidáváme na dort.

Co se dá udělat z ovoce : Mrkněte na tyto tipy a zazásobte se na zimu.

  1. Marmeláda a povidla.
  2. Sušené křížaly všeho druhu.
  3. Domácí koření
  4. Ovocný papír.
  5. Ovocná dřeň
  6. Nakládaná a kvašená zelenina.
  7. Mražené zásoby.

Jak doma skladovat ovoce

zabalíme do vlhké utěrky, aby nezvadly, anebo konce ponoříme do sklenice s vodou (takto je můžeme skladovat i mimo lednici). Ovoce a zelenina milují sucho. Umístíme je proto do lednice do nádoby nebo zásuvky vyložené kuchyňskými papírovými utěrkami, které absorbují přebytečnou vlhkost.

Sušené ovoce obvykle obsahuje velké množství vlákniny a je skvělým zdrojem antioxidantů, hlavně polyfenolů. Polyfenolové antioxidanty pomáhají zlepšit průtok krve, přispívají k lepšímu trávení, snižují poškození způsobené volnými radikály a riziko mnoha chorob.30x recepty z báječného podzimního ovoce

  1. Pečená medová jablka s mandlemi a rozinkami. Do hodiny.
  2. Koláč s jablečnými vlnkami. Více než hodinu.
  3. Pečené selátko s jablečnou omáčkou.
  4. Pstruh s jablky.
  5. Zapečené hrušky a ostružiny ve smetanovém krému.
  6. Millefeuille s hruškami a tvarohem.
  7. Salát z ředkve, hrášku & hrušek.
  8. Hruškové čatní

Jak sušit ovoce bez sušičky : Ovoce sušte na speciálních sítech, protože na plechu k němu z jedné strany teplý vzduch nemůže, a sušení tak trvá déle. Sušit začněte zhruba na 30 °C. Až se ovoce trochu scvrkne, zvyšte teplotu na 70 °C. Při sušení nechte pootevřená dvířka trouby (strčte do nich třeba vařečku), aby mohla pára z ovoce unikat.