Antwort Co dělat na zahradě v listopadu? Weitere Antworten – Co se dá zasadit v listopadu

Co dělat na zahradě v listopadu?
Vysazovat lze mnohé keře, například hlohy, trnky, rakytníky, aronie, dříny, muchovníky apod.. Například plody rakytníku a trnek jsou léčivé. Vysazovat lze též maliny, ostružiny, angrešty, rybízy, ale i okrasné rododendrony (pěnišníky) a magnolie.Co musíte udělat na podzim pro svou zahradu

  1. SKLIZEŇ
  2. OŠETŘENÍ ZÁHONŮ
  3. SÁZENÍ A PŘESAZOVÁNÍ
  4. STŘÍHÁNÍ A PROŘEZÁVÁNÍ
  5. ÚKLID KVĚTIN V NÁDOBÁCH.
  6. TRÁVNÍK.
  7. HRABÁNÍ LISTÍ
  8. VODA.

14 věcí, které můžete udělat pro svou zahradu během zimy

  1. Kontrola hlíznatých a cibulových rostlin.
  2. Kontrola předčasného rašení
  3. Zimní řez ovocných stromů
  4. Posypávání záhonů popelem.
  5. Chemický rozbor půdy.
  6. Rytí zahrady.
  7. Chraňte rostliny před mrazem.
  8. Kácení stromů

Co je potřeba udělat na zahradě před zimou : Během podzimu na vás čeká práce v zahradě.

  1. Skliďte a uložte úrodu.
  2. Zrušte záhony.
  3. Zbavte se spadaného listí
  4. Připravte si sekačku a vertikutátor.
  5. Nezapomeňte na trvalky a bylinky.
  6. Zazimujte rostliny v nádobách.
  7. Začněte s podzimní výsadbou.
  8. Vytvořte si doma podzimní ráj.

Co sázet v zimě

Pod zemí zimu přežívá křen, chřest a topinambur, dále dvouleté zeleniny jako třeba petržel, černý kořen a pastinák. Mrazuvzdorné jsou též mnohé cibuloviny, konkrétně vytrvalé a dvouleté druhy. U špenátu a zimního salátu je zajímavé, že snesou teploty pod bodem mrazu pouze v určitém úseku svého vegetačního období.

Co se vysazuje v únoru : Únor: Začíná předpěstování sazenic. Do květníků vyséváte celer, papriky, rajčata, salát, brokolici nebo lilek. Březen: Vyséváte mrkev, petržel, špenát, salát, kopr, karotku, ředkvičky. Vysazujete bylinky a sazečky cibule.

Do podzimního setí, ovšem před prvními mrazíky, patří i ranná zelenina. Do záhonů s výživnou a těžkou půdou můžete vysít mrkev, petržel, ředkvičky, salát i cibuli. Aby zelenina vyrostla co nejdříve, je nutné přikrýt záhony bílou netkanou textilií. Na konci října se také sází česnek.

Zahřívací jídla plná veselých barev. Ideální pokrmy na podzim

  1. Ratatatouille. Sedlácký pokrm z Francie, který je velmi snadný, chutný a hýří podzimními barvami.
  2. Indická zeleninová Korma.
  3. Boršč
  4. Teplý zeleninový salát s bylinkami.
  5. Fazolový guláš
  6. Pečená plněná dýně
  7. Indické kari.
  8. Stir-fry.

Jak na záhony na podzim

Na podzim je vhodné do půdy zapravit i další živiny, za základ se považuje draslík a fosfor. Tyto základní živiny jsou vázány v půdě a postupně se uvolňují. Fosfor můžete do půdy jednoduše dodat pomocí superfosfátu v granulované formě nebo také hnojivy obsahujícími guáno, které je přírodním zdrojem fosforu.Čtěte dál.

  • K zimě patří krb. Když se venku ochladí, neexistuje větší definice pohodlí než lenošit u ohně plápolajícího v krbu.
  • Četba knihy.
  • Svařené víno, horká čokoláda nebo jablečný punč.
  • Napište dopis.
  • Horká koupel.
  • Filmový maraton.
  • Upečte sušenky nebo koláč.
  • Večer deskových a karetních her.

Na ovocných stromech dozrává ovoce – jablka, švestky, hrušky a ořechy. Sklízíme zeleninu ze zahrad a z polí obilí, brambory, cibuli i řepu. Ptáci, kteří by u nás v zimě nenašli potravu, odlétají do teplých krajin – třeba do Afriky. Zvířata se připravují na zimu – hodně jedí a dělají si zásoby.

Do podzimního setí, ovšem před prvními mrazíky, patří i ranná zelenina. Do záhonů s výživnou a těžkou půdou můžete vysít mrkev, petržel, ředkvičky, salát i cibuli. Aby zelenina vyrostla co nejdříve, je nutné přikrýt záhony bílou netkanou textilií. Na konci října se také sází česnek.

Co se vysazuje na podzim : V říjnu můžete sázet třeba šeřík, zlatý déšť nebo tamaryšek. Z květin se do konce října můžete vrhnout na trvalky a cibuloviny, jako modřence, tulipány, krokusy nebo hyacinty. Mezi prvními však vysazujte narcisy, sněženky a tavolíny.

Co dát do truhlíku na podzim : Patří mezi ně vřesy a vřesovce, skimie, libavka, rozchodníky, cesmíny, zimostrázy či břečťany, jakož i většina ozdobných trav. Působivé v nádobách jsou také chryzantémy, zejména nízké, kompaktně rostoucí kutlivary.

Co péct na podzim

Plody podzimu

Vhod přijdou štrúdly nebo svařené džusy, které vás spolehlivě zahřejí. Tepelně zpracované ovoce, třeba jablečný kompot, skvěle doplní i pečené kuře nadívané kuskusem. TIP: Jablko se chuťově doplňuje i s energeticky vydatnými ořechy, nezapomeňte ani na ně a vyzkoušejte krůtí řízky s jablky a ořechy.

Mezi podzimní zeleninu patří mrkev celer, petržel, pastiňák, zelí, kapusta (hlávková, růžičková, kadeřávek), pórek, kedlubny, červená řepa, ředkev, dýně, cibule, česnek, brambory. V době sklizně obsahuje nejvíc vitamínů, minerálů a také bývá za příznivější cenu než mimo sezónu.Nejčastěji se používá kravský nebo koňský. Koňský hnůj je záhřevnější, obsahuje rohovinu a hodí se zejména do těžších půd a pařenišť. Kravský hnůj se zase pomaleji rozkládá. Pokud budete záhony hnojit hnojem, nepoužívejte již vápno, zničili byste dusík.

Jak připravit záhony na zimu : Příprava zahrady na zimu se nevyhne ani záhonům. Půda je po sezóně vyčerpaná, zaslouží si tedy důkladně zrýt a pohnojit hnojem, případně kompostem. Vyplatí se také ji vyplít. Záhony neuhrabávejte, hroudy nechte přes zimu promrznout.