Antwort Co dělat když ztratím údaje k datové schránce? Weitere Antworten – Co dělat když nemám přihlašovací údaje do datové schránky
Zkuste zavolat na infolinku 954 200 200. Operátoři mají hodně zkušeností s podobnými případy a mohou pomoci. Ale neočekávejte, že Vám řeknou zapomenuté heslo (to nevědí) nebo vystaví nové přístupové údaje (nemají jak).Přístupové údaje jsou zasílány:
- do Datové schránky fyzické osoby nebo.
- poštou na adresu Pověřené osoby nebo Administrátora, kterou zadala oprávněná osoba při zadávání žádosti o zřízení účtu Pověřené osoby nebo Administrátora.
V případě, že neznáte své přihlašovací údaje, je třeba si na kontaktním místě Czech POINT zažádat o zneplatnění přístupových údajů a vydání nových.
Jak zjistit uživatelské jméno datové schránky : Uživatel a schránka
V sekci Přihlášený uživatel najdete údaje o uživateli, který je právě v dané chvíli přihlášen – jeho uživatelské jméno a další interní identifikátor, občanské jméno, příjmení a adresu, typ (roli ve schránce) a souhrn jeho práv ke schránce.
Jak změnit údaje v datové schránce
Změnu je také možné provést pomocí formuláře v Czech POINTu a to formulářem Oznámení o zneplatnění přístupových údajů statutárním orgánům, nebo OVM. Formulář nabízí dvě varianty a to pouhé zneplatnění oprávněné osoby (zrušení), nebo zneplatnění oprávněné osoby a současné vytvoření nové oprávněné osoby.
Jak se dostat do své datové schránky : První přihlášení do datové schránky provedete prostřednictvím stránky www.mojedatovaschranka.cz. Přihlásíte se pomocí uživatelského jména a hesla, které jsou uvedeny v dopise. Po prvním přihlášení si změňte heslo a zadejte svoji e-mailovou adresu. Poté bude Vaše datová schránka připravená k použití.
Na adrese www.mojedatovaschranka.cz/sds stačí zadat IČO a dozvíte se, jestli danému subjektu byla po začátku roku 2023 automaticky zřízena datová schránka.
Jméno schránky nemůžete změnit, ale pokud se změní např. název společnosti, pak se změna přenese automaticky i do ISDS. Vpravo je uveden Přihlášený uživatel – tedy fyzická osoba ke schránce aktuálně přihlášená. Obě jména mohou být u schránky pro fyzickou osobu totožná.
Jak najít svoji datovou schránku
Plné uživatelské nastavení k datové schránce je v současné době nadále dostupné v Klientském portále datových schránek na info.mojedatovaschranka.cz. Z toho důvodu nemusí být všechny funkcionality a nastavení datových schránek dostupné i v Portálu občana.Jméno schránky nemůžete změnit, ale pokud se změní např. název společnosti, pak se změna přenese automaticky i do ISDS. Vpravo je uveden Přihlášený uživatel – tedy fyzická osoba ke schránce aktuálně přihlášená. Obě jména mohou být u schránky pro fyzickou osobu totožná.Zpráva se považuje za doručenou okamžikem, kdy se uživatel s oprávněním číst zprávu přihlásí k datové schránce (tedy ještě aniž by datovou zprávu otevřel). Pokud se tak nestane, je zpráva považována za doručenou desátým dnem po dodání zprávy do datové schránky (tzv.
K vyhledání datové schránky fyzické či podnikající fyzické osoby pro potřeby odeslání datové zprávy primárně slouží Klientský portál datových schránek po přihlášení na www.mojedatovaschranka.cz, popř. externí aplikace třetích stran (např.
Jak změnit jméno uživatele : Pokud chcete aktualizovat své jméno, budete muset otevřít Ovládací panely.
- Vyberte Start , zadejte Ovládací panely pak vyberte Otevřít.
- Vybrat uživatelské účty.
- Vyberte Změnit název účtu.
Jak zjistím že mi byla zřízena datová schránka : Na adrese www.mojedatovaschranka.cz/sds stačí zadat IČO a dozvíte se, jestli danému subjektu byla po začátku roku 2023 automaticky zřízena datová schránka.
Jak obnovit přístup do datové schránky
Pokud Vás zlobí paměť a potřebujete občas resetovat heslo Vaší datové schránky, nezbyde, než zajít na kontaktní místo veřejné správy Czech POINT. Po kontrole totožnosti Vám bude heslo resetováno a vygenerováno nové. To Vám bude zasláno elektronicky tzv. virtuální obálkou.
Všechny datové zprávy budou ve vaší datové schránce automaticky uchovávány po dobu 90 dnů a pak budou smazány.Ministerstvo vnitra si ale původní představu rozmyslelo. „Datové schránky jsou bezpečným a moderním způsobem komunikace se státem, nechceme ale k jejich užívání nikoho nutit. Proto povinnost používat datové schránky od začátku roku 2023 pro fyzické osoby rušíme,“ sdělil ministr vnitra Vít Rakušan.
Jak si vybrat uživatelské jméno : Jaké vybrat uživatelské jméno
- délka v rozmezí 3 až 30 znaků
- nesmí začínat ani končit mezerou.
- nesmí obsahovat slova: Fler, admin a další zakázaná slova.
- název nesmí připomínat webovou nebo doménovou adresu.
- musí obsahovat alespoň dva různé znaky.
- musí obsahovat alespoň jedno písmeno abecedy.