Antwort Co dělat když najdu cizí občanku? Weitere Antworten – Co dělat když zjistím že si někdo na mě vzal půjčku

Co dělat když najdu cizí občanku?
Dodejte mu důkazy, že jste půjčku neuzavírali vy – nevyřizovala se přes váš e-mail, z vaší IP adresy ani přes vaše telefonní číslo. Podejte trestní oznámení na neznámého pachatele – to uděláte na policii. Ověřte své jméno v registru dlužníků – zjistíte tak, jestli na vás nečekají ještě další nečekané půjčky.Kolik budete platit

Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.Správní poplatek činí 600 Kč, u občana mladšího 15 let 100 Kč.

Kde nahlásit ztrátu dokladů : neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.

Jak zjistit jestli má někdo půjčku

První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Na co si nebrat úvěr : Nepůjčujte si proto:

  • Na vánoční dárky.
  • Na nový telefon, který nepotřebujete.
  • Na splacení starší půjčky.
  • Na drahou dovolenou do zahraničí

Poplatky. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč.

Pokud jste v zahraničí, ztrátu/odcizení nahlásíte zastupitelskému úřadu ČR. Ztrátu/odcizení/poškození/zničení/možné zneužití občanského průkazu můžete nahlásit kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností také elektronicky.

Kolik stojí výměna občanského průkazu

Přijetí žádosti o vydání občanského průkazu ve lhůtě do 5 pracovních dnů:

  1. při podání žádosti a převzetí u Ministerstva vnitra – 500,- Kč
  2. při podání žádosti u obecního úřadu obce s rozšířenou působností – 250,- Kč

Konkrétně doklady lze úřadu, který je vydal, poslat i poštou. Z důvodu případného zneužití osobních údajů je nedoporučujeme vracet přímo majiteli. Doklady lze také odevzdat na kterémkoliv obvodním oddělení Policie České republiky. Policisté je zaevidují a zašlou na příslušný úřad.osobně na kterémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností, na Policii České republiky, na Ministerstvu vnitra – pouze v případě, že současně podává žádost o občanský průkaz ve zkrácené lhůtě (tj. do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů), nebo v zahraničí na nejbližším zastupitelském úřadu.

Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.

Na co si dát pozor při úvěru : Důkladně čtěte smlouvu

  1. celková výše půjčky.
  2. celková částka, kterou za úvěr zaplatíte.
  3. úroková sazba a RPSN.
  4. délka splácení půjčky.
  5. výše měsíčních splátek.
  6. podmínky předčasného splacení úvěru.
  7. co se stane při opoždění se splátkou.
  8. právo na odstoupení od smlouvy.

Kolik můžu mít půjček : Aktuální limity: Všechny dluhy dohromady nesmí být vyšší než 8× čisté roční mzdy. Na splátky můžete měsíčně vydat maximálně 50 % z vašeho čistého příjmu.

Co potrebuji na novou občanku

Při vydání nového občanského průkazu se předkládá dosavadní občanský průkaz. průkaz totožnosti; průkazem totožnosti se rozumí doklad, který je veřejnou listinou a ve kterém jsou uvedeny údaje o žadateli, včetně jeho podoby a státního občanství České republiky, umožňující identifikovat tohoto žadatele.

Požádat o nový průkaz můžete na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, kde si ho posléze i vyzvednete. Úředník ověří vaši totožnost, vytvoří žádost, vyfotografuje vás a pořídí vaše biometrické údaje (zobrazení obličeje a otisky prstů). Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji.Pokud o své doklady přijdete přičiněním zloděje, je třeba krádež co nejdříve nahlásit na příslušné oddělení policie České republiky, která zavede doklad do evidence. Od té doby je vedený jako odcizený. Zároveň vám policista vydá potvrzení, s nímž je třeba zajít na úřad, kde zažádáte o nový.

Co je potřeba na nový občanský průkaz : Co k tomu potřebujete

dosavadní občanský průkaz s ustřiženým rohem, oddací list (při změně příjmení a stavu), doklad o trvalém bydlišti – nájemní smlouva, doklad o vlastnictví domu/bytu apod.