Antwort Co dělat když mám bouli? Weitere Antworten – Jak se rychle zbavit boule

Co dělat když mám bouli?
Když jako první pomoc na poraněné místo hned přiložíme ledový obklad (stačí sáček zmražené zeleniny), stáhnou se drobné kruhové svaly kolem tepének, takzvané prekapilární sfinktery. Díky tomu se téměř okamžitě zastaví přítok krve do poškozené oblasti a boule se nenaleje, nebo je alespoň menší.Na místo zranění přiložte ledový obklad. Doporučujeme mít v mrazáku připravené speciální chladící gelové polštářky, které se v takové nečekané situaci vyplatí. Led pomáhá snižovat bolest i otok. Po zranění hlavy je lepší raději předpokládat, že dítě může mít zraněnou i páteř.bulky na krku mohou mít řadu příčin. Může se jednat např. o zduření uzlin (při viróze, angíně atd. -trvá většinou několik dnů), nenádorové bujení (cysty) či nádorová onemocnění. Při přetrvávajících potížích proto navštivte ordinaci lékaře a nechejte se včas vyšetřit.

Jak poznat tukovou bulku od nadoru : Jak poznat lipom Lipom je obvykle měkký na dotek. Může být pohyblivý a obvykle není bolestivý, pokud netlačí na nervy nebo jiné struktury. Velikost lipomů se může pohybovat od menší než 1 cm v průměru až po několik centimetrů.

Kdy jít s bouli k lekari

Vyšetření lékařem je nutné, pokud u svého dítěte po úraze zpozorujete:

  • zvracení
  • křeče.
  • ztrátu vědomí
  • bolest hlavy zhoršující se, výrazná
  • nenormální chování – výrazná spavost, únava, obtížná probuditelnost nebo naopak zvýšená dráždivost , zmatenost.
  • náhle vzniklé obtíže s chůzí, koordinací, řečí, zrakem.

Jak dlouho chladit bouli : Pokud se na pokožce hlavy nebo na čele objeví boule, přiložte na 20 minut sáček s ledem nebo se sypkou mraženou zeleninou, či rozdrcený led zavázaný v žínce. Během první noci po zranění zkontrolujte vaše dítě dvakrát, nebo přibližně každé tři až čtyři hodiny.

bolest hlavy zhoršující se, výrazná nenormální chování – výrazná spavost, únava, obtížná probuditelnost nebo naopak zvýšená dráždivost , zmatenost. náhle vzniklé obtíže s chůzí, koordinací, řečí, zrakem.

Vyhledejte ORL lékaře. Ten Vás vyšetří a ev. doplní další specializovaná vyšetření.

Kam jít s Bulkou

Pokud jste si při samovyšetření prsu nahmatala bulku, navštivte co nejdříve ordinaci vašeho gynekologa a informujte ho o vašem nálezu.Jelikož jsou lipomy většinou neškodné, často není odstranění nutné. Pokud však působí obtíže, provede lékař chirurgický zákrok v lokální anestezii (malým řezem na kůži). Mezi další metody odstranění podkožních lipomů patří liposukce či laser. Vnitřní lipomy se odstraňují velkou břišní operací nebo laparoskopicky.Při nálezu bulky či jiném problému je třeba přijít se žádankou od svého praktického lékaře nebo gynekologa.

Je potřeba ověřit základní příznaky vážného poranění hlavy:

  1. krátkodobé bezvědomí ihned po nárazu.
  2. Opakované zvracení
  3. Amnézie (nepamatuje si na úraz a krátkou dobu před ním)
  4. Zmatenost.
  5. Zpomalení reflexů
  6. Poruchy vidění
  7. Malátnost a zvýšená tendence k usínání v neobvyklém čase.
  8. Otevřená rána na hlavě, která krvácí

Jak dlouho nespat po úderu do hlavy : Je nutné bedlivě sledovat jeho zdravotní stav po dobu 48 hod. V případě rozvoje jakýchkoliv těchto obtíží ihned vyhledejte lékaře! Co sledovat: stav vědomí (i v noci – vzbudit dítě vždy po 3 hodinách)

Jak se projevuje slabý otřes mozku : Fyzické příznaky: bolest hlavy, závratě, nevolnost nebo zvracení, rozmazané vidění, citlivost na světlo a zvuk. Kognitivní příznaky: problémy s pamětí, zmatenost, pomalé myšlení, obtížná koncentrace. Emocionální příznaky: podrážděnost, náhlé změny nálad, úzkost nebo depresivní smýšlení.

Kdy je boule na hlavě nebezpecna

Bulka na hlavě, která je bolestivá, rychle roste, je tvrdá nebo má nepravidelné okraje, může signalizovat vážnější problém. To platí i v případě, že je boule doprovázena dalšími příznaky, jako jsou: změny v zraku. bolesti hlavy.

Lipom je benigní (nezhoubný) nádor tvořený tukovými buňkami. Vypadá jako měkká, pohyblivá bulka. Nejčastěji se vyskytuje v podkoží, ale může se vytvořit například i v gastrointestinálním traktu, plicích či v dalších oblastech. Vzniklá bulka má obvykle kulatý nebo oválný tvar a při doteku nebývá bolestivá.Jelikož jsou lipomy většinou neškodné, často není odstranění nutné. Pokud však působí obtíže, provede lékař chirurgický zákrok v lokální anestezii (malým řezem na kůži). Mezi další metody odstranění podkožních lipomů patří liposukce či laser. Vnitřní lipomy se odstraňují velkou břišní operací nebo laparoskopicky.

Jak odstranit tukovou bouli : Jelikož jsou lipomy většinou neškodné, často není odstranění nutné. Pokud však působí obtíže, provede lékař chirurgický zákrok v lokální anestezii (malým řezem na kůži). Mezi další metody odstranění podkožních lipomů patří liposukce či laser. Vnitřní lipomy se odstraňují velkou břišní operací nebo laparoskopicky.