Antwort Co delat kdyz ztratím peníze? Weitere Antworten – Co dělat když ztratím peníze

Co delat kdyz ztratím peníze?
Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci. Připočítat si můžete také náklady, které vám vznikly vrámci oznámení nálezu.Ztrátu peněženky nahlaste na Policii ČR. Policie zaeviduje ztracené doklady a vydá dokument, se kterým jdete na úřad pro nové. Ztrátu či odcizení dokladů nahlaste také na svém úřadě. I tady zaevidují doklady jako ztracené a vyřídí s vámi vydání nových.

Co dělat při ztrátě dokladů : Pokud o své doklady přijdete přičiněním zloděje, je třeba krádež co nejdříve nahlásit na příslušné oddělení policie České republiky, která zavede doklad do evidence. Od té doby je vedený jako odcizený. Zároveň vám policista vydá potvrzení, s nímž je třeba zajít na úřad, kde zažádáte o nový.

Kde nahlásit odcizení op

  1. kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v hl. m.
  2. Policii České republiky,
  3. Ministerstvu vnitra pouze v případě, že současně podáváte žádost o vydání občanského průkazu ve zkrácené lhůtě,
  4. zastupitelskému úřadu, pokud jste v zahraničí.

Co dělat když zapomenu peníze v bankomatu : Zapomenuté peníze v bankomatu

Jakmile si uvědomíte, že hotovost postrádáte, kontaktujte banku. V některých bankomatech totiž vydané peníze, které si do určitého času z přihrádky nikdo nevezme, zajedou zpět. V bankomatech České spořitelny čekají peníze na odběr devadesát sekund a pak se vrací zpět do bankomatu.

Ztrátu nebo odcizení dokladu je nutné hned nahlásit:

  1. obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze jakémukoliv úřadu městské části 1 až 22,
  2. Policii České republiky,
  3. ministerstvu vnitra, pokud současně žádáte o vydání nového průkazu ve zrychleném režimu,


Jejich přehled nejsnáze najdete na internetu: buď na stránkách Portálu územní samosprávy nebo na webu Portálu veřejné správy České republiky.

Jak nahlasit ztratu penezenky

Musíte na obecním úřadě v místě bydliště nahlásit ztrátu a zažádat zároveň o vystavení nového dokladu totožnosti (za vydání nového dokladu zaplatíte 100 Kč). Pokud jste přišli o doklady krádeží, potom navštivte co nejdříve policejní stanici, kde krádež nahlásíte. Jen tak se vyhnete případnému zneužití vašeho dokladu.Kolik budete platit

Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.Nejefektivnější cesta, jak se vyhnout zneužití osobních údajů, je ztrátu či krádež jakýchkoliv dokladů okamžitě nahlásit. Udělat tak můžete na obecním úřadě s rozšířenou působností nebo na policii. Pohřešující se doklady ztratí po nahlášení platnost, podvodník si tak už neškrtne.

Podejte trestní oznámení na neznámého pachatele – to uděláte na policii. Ověřte své jméno v registru dlužníků – zjistíte tak, jestli na vás nečekají ještě další nečekané půjčky.

Kolik můžu vložit na účet : Kolik hotovosti můžu vložit na účet: Srovnání

Banka Limit vkladů
Air Bank 600 000 CZK nebo 200 kusů bankovek²
Česká spořitelna 350 000 CZK³
ČSOB 350 000 CZK⁴
Komerční banka 300 000 CZK nebo 200 kusů bankovek⁵

Co dělá bankomat : Bankomat je samoobslužné výplatní zařízení, které vydává držitelům platebních karet bankovky. Obsluhuje se pomocí platební karty, zasouvané do speciální čtečky. Po zadání PIN (čtyřmístného číselného kódu) a požadované částky jsou bankovky, do té doby uložené z trezoru bankomatu, vydány.

Kde nahlásit ztrátu dokladů

neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.

Na portálu eztraty.cz může nahlásit svůj nález kdokoliv – jednotlivec, majitel podniku nebo zástupce města. Web za danou osobu automaticky splní ohlašovací povinnost vůči obci, odpadají tak hlavní starosti s nálezem spjaté. Majitel si pak může na stránkách ztracenou věc snadno dohledat.Kolik zaplatíte

Za vydání duplikátu matričního dokladu zaplatíte 300 Kč. Platební údaje vám poskytne matriční úřad, který bude duplikát dokladu vydávat.

Kolik stojí nová Obcanka při ztrate : Za ohlášení ztráty nebo odcizení občanského průkazu se správní poplatek nevybírá. Budete platit správní poplatek za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený nebo odcizený ve výši 200,- Kč.