Antwort Co delat kdyz ztratím peněženku v cizine? Weitere Antworten – Co dělat když ztratím peněženku
Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.Co dělat při ztrátě dokladů v zahraničí Co nejdříve nahlaste krádež či ztrátu dokladů místní policii a nechte si od ní vystavit potvrzení. Jednejte rychle, aby nedošlo ke zneužití dokladů. S potvrzením od policie navštivte nejbližší zastupitelský úřad České republiky.Občanku byste měli řešit ihned poté, co si zablokujete všechny platební karty. Prvním opatřením, které bude třeba udělat, je nahlášení krádeže na policii ČR, aby mohl být doklad zaveden do evidence. Údaje z občanky totiž lze velice snadno zneužít, a to např. k získání úvěru, při koupi zboží na splátky atd.
Jak najít ztracenou peněženku : Jejich přehled nejsnáze najdete na internetu: buď na stránkách Portálu územní samosprávy nebo na webu Portálu veřejné správy České republiky.
Co dělat když ztratím doklady v cizině
Ztrátu nebo odcizení osobního dokladu v zahraničí nahlásí místní policii a požádá, aby mu o tom vydala potvrzení, které pak předloží ZÚ ČR. Ohlášením ztráty nebo odcizení skončí platnost vašeho občanského průkazu / cestovního pasu.
Kolik se platí za ztrátu pasu : Správní poplatek činí 600 Kč, u občana mladšího 15 let 100 Kč.
Jejich přehled nejsnáze najdete na internetu: buď na stránkách Portálu územní samosprávy nebo na webu Portálu veřejné správy České republiky.
odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci. Připočítat si můžete také náklady, které vám vznikly vrámci oznámení nálezu.
Kde hledat ztracené doklady
Ztracené a odcizené doklady jsou vedeny v informačním systému evidence občanských průkazů. Číslo občanského průkazu a datum ztráty nebo odcizení je vedeno též na webových stránkách Ministerstva vnitra v databázi neplatných dokladů.neprodleně ohlásit ztrátu nebo odcizení občanského průkazu: kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (tj. tam, kde se vydávají občanské průkazy), v Praze kterémukoliv úřadu městské části Praha 1 až 22, ztrátu nebo odcizení občanského průkazu lze ohlásit také Policii České republiky.Sankce. Pokud držitel neprodleně neohlásí zničení, ztrátu nebo odcizení cestovního dokladu, dopustí se přestupku, za který lze uložit pokutu do 10 000 Kč.
Ztráta či odcizení cestovního dokladu / dokladu totožnosti či průkazu. Ztratí-li cizinec nebo je-li mu odcizen cestovní doklad/doklad totožnosti, je povinen tuto skutečnost neprodleně ohlásit policii. Ztrátu, zničení, poškození nebo odcizení dokladu vydaného ministerstvem podle zákona č. 326/1999 Sb.
Jak najít peněženku : Z rychlého nastavení
- Odemkněte telefon.
- Přejetím prstem dolů z horní části obrazovky otevřete nabídku Rychlé nastavení. Opětovným přejetím prstem dolů rozbalíte celou nabídku.
- Klepněte na dlaždici Peněženky. Pokud jste kartu přidali, zobrazí se zde.
- Přidané platební karty můžete vyhledat a použít.
Co dělat při ztrátě dokladů : Musíte na obecním úřadě v místě bydliště nahlásit ztrátu a zažádat zároveň o vystavení nového dokladu totožnosti (za vydání nového dokladu zaplatíte 100 Kč). Pokud jste přišli o doklady krádeží, potom navštivte co nejdříve policejní stanici, kde krádež nahlásíte. Jen tak se vyhnete případnému zneužití vašeho dokladu.
Kolik se platí za ztrátu dokladů
V současné době vybíraný správní poplatek za ztrátu, odcizení nebo zničení OP ve výši 100 Kč nebyl zvyšován a vybírá se již od účinnosti zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, tj. od roku 2000.
Můžete ohlásit ztrátu, odcizení nebo zničení cestovního dokladu elektronicky kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v Praze úřadům městských částí Praha 1 až 22, a to datovou schránkou nebo zprávou podepsanou uznávaným elektronickým podpisem.Věc nalezenou na ulici apod. odevzdejte na úřad městského obvodu v místě nálezu nebo strážníkovi městské policie. Pokud jde z nalezené věci identifikovat jejího majitele, měl by nálezce věc vrátit přímo majiteli (§ 1052 občanského zákoníku). Nalezené doklady vracejte přímo instituci, která je vydala, nebo policii.
Kam odnést nalezenou peněženku : odevzdejte na obecní úřad, na jehož území jste ji našli. Pracovníci úřadu vám vystaví potvrzení, že jste věc předali. Jako nálezce máte právo na odměnu, která činí 10 procent z nalezené věci. Připočítat si můžete také náklady, které vám vznikly vrámci oznámení nálezu.