Antwort Co delat kdyz andulka Kouse? Weitere Antworten – Co dělat když andulka kouše

Co delat kdyz andulka Kouse?
Když vás štípne zkuste ho praštit smotaným papírem. Llist papíru smotáte do ruličky a tím pak ptáka mírně bacíte. Když ho bacíš, tím ho vyprovokuješ ještě víc, a začne tě klovat tím tuplem. Na klování nic neni, je to pro ně takové přátelské gesto.Nemocná andulka v takovém případě může kýchat, pelichat nebo projevovat nezájem o své okolí. Častým projevem nachlazení je také problém s dechem, který se dá dobře pozorovat ve chvílích, kdy necháte andulku létat mimo klec. Kromě možného nezájmu o jinak oblíbené hračky také daleko nedoletí a bude jí to dělat problém.Andulka či agapornis nevydrží bez potravy déle než 24 hodin. Žako nebo ara sice může hladovět pár dní, ale pak zeslábne a umírá i on. Pokud je váš papoušek zvyklý dostávat čerstvé větve stromů, nezralé klasy trav a obilí, ovoce, bobule, listy pampelišek a jiné přírodní pochoutky, může venku přežívat relativně dlouho.

Co dělat když vám uletí andulka : Když už papoušek uletí:

  1. Sledujte směr kterým letí a kde přistane.
  2. Pokud nevíte, kterým směrem vystartoval, vydejte se ho okamžitě hledat.
  3. Pokud chováte papoušky ve voliérách, pak je nechejte venku, jejich křik by mohl nalákat uprchlíka zpět.

Co to znamená když andulka křičí

Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Jak si získat důvěru andulky : Abyste získali důvěru své andulky, musíte ji věnovat opravdu hodně času. Nezapomeňte, že každá andulka je jiná a u každé může ochočení trvat různě dlouho v závislosti na její povaze a osobnosti. Zpočátku se k ní přibližujte pomalu a opatrně, nedělejte žádné velké prudké pohyby. Andulka by se vás totiž mohla polekat.

Dále dodržujte následující kroky:

  1. Kdykoliv budete v blízkosti klece, na andulku mluvte klidným hlasem.
  2. Pokládejte ruce do blízkosti klece a pomalu andulku zvykejte.
  3. Pomalu se přibližujte k andulce uvnitř klece.
  4. Trénujte sezení na prstu.
  5. V další části výcviku zkuste andulku sedící na prstě vytáhnout pohybem ruky z klece.


Virus se přenáší vdechnutím (je obsažen v trusu, péřovém prachu, slinách), dále z matky na mládě. Doba od nakažení do objevení se prvních příznaků je u andulek několik dnů, u ostatních ptáků 2 týdny. Účinná léčba neexistuje.

Co mají andulky nejraději

Protože je andulka velmi akční a energický papoušek, který rád šplhá, létá a prozpěvuje, je nezbytné nezanedbat denní přísun potřebných minerálů, které získá z trav a čerstvého ovoce i zeleniny. Nejraději mají stébla čerstvé trávy, mladé pampeliškové listy, pochutnají si také na listech bezu nebo ptačince.Nikdy nedávejte andulce mraženou, vařenou nebo konzervovanou zeleninu a ovoce… ani rovnou z ledničky, potrava musí mít pokojovou teplotu. Rostliny netrhejte poblíž silnice kvůli znečištění výfukovými plyny. Andulky nesmí jíst "lidské jídlo" – takže žádné zbytky z kuchyně ani sladkosti.Samotný třes není příznakem konkrétního onemocnění. Nepíšeš, kde máš umístěnou klec. Je důležité, aby byla na klidném místě, kde je stálá teplota a hlavně není průvan – na to jsou andulky hodně citlivé a mohou se třást zimou. Zkontroluj tedy, jestli v místě, kde je klec, neproudí chladný vzduch.

Co andulkám prospívá Z ovocných plodů andulkám chutnají jahody, dužniny pomerančů, oloupaná jablíčka, hrozny, rajčata, hrušky nebo višně… Všechny tyto druhy ovoce jsou pro andulky vhodné. Můžete jim také dát ostružiny, meruňky, ananas, banán, kiwi a mango.

Jak uklidnit andulky : Ideální je, pokud máte v ruce nějaký pamlsek – andulku jím nalákáte a bude vám brzy zobat z ruky. Jakmile bude na krmení z ruky zvyklá, zkuste jí pamlsek nabídnout, když se bude nacházet v jiné části kleci, odkud na pamlsek nedosáhne. Takto andulku přesvědčíte, aby vám skočila na ruku a přijala od vás pamlsek.

Kdy je andulka v pubertě : Puberta vždy znamená určitou změnu v chování a jednání. Změna nastává kolem 5. -7. měsíce andulky a trvá v průměru asi 2-4měsíce.

Kdy andulky spí

Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.

Jak se pozná, že se andulka bojí Může se přikrčit v koutě klece, vytáhnout se tak, že vypadá hodně vysoká a hubená, nebo se třepotat po kleci. Když strach přejde a ona se zase cítí bezpečná, často načepýří peří a pořádně se otřese, než se zase usadí.· Vápenka postihuje především andulky. Mezi základní příznaky patří drsný povrch zobáku, ozobí, očí a nožiček. · V pokročilejších stádiích může nosní dírky ptáčka ucpat sekret. · Původcem vápenky jsou roztoči, kteří si pod kůží ptáčka doslova ,,vrtají“ chodbičky.

Jak se pozná stáří andulky : Stáří andulky poznáte podle ozobí a podle kroužku na duhovce. Ozobí je u mladého zvířete světle zbarvené. Kruh duhovky je sotva viditelný nebo zcela chybí, proto se oko jeví téměř černé. U dospělých andulek je však kroužek duhovky zřetelně viditelný.